Szwecja
-
40

PŚ w Drammen: Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach

Justyna Kowlaczyk nie awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną w norweskim Drammen. Polka zajęła w kwalifikacjach 48. miejsce. Do zwyciężczyni – Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg – straciła 15,6 sekundy.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)

Zawody wygrała Caspersen Falla, która w finale wyprzedziła Oestberg i Natalię Matwiejewą. W rywalizacji mężczyzn najszybszy był Petter Northug. Za nim uplasowali się Ola Vigen Hattestad i Eirik Brandsdal.

Sporego pecha miała czwarta w klasyfikacji generalnej PŚ Szwedka Charlotte Kalla, która ze stratą 12,06 s do Oestberg została sklasyfikowana na 31. miejscu (do ćwierćfinałów awansowała czołowa "30").

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Therese Johaug, która w środę nie pojawiła się na starcie. Norweżka o 210 punktów wyprzedza Oestberg. Kowalczyk sklasyfikowana jest na 23. miejscu.