PŚ w snowboardzie: dobry występ Król

Aleksandra Król zajęła ósme miejsce, a Weronika Biela (AZS Zakopane) 29. w slalomie gigancie równoległym w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w tureckim Kayseri. Zwyciężyła Czeszka Ester Ladecka, a w gronie mężczyzn triumfował Austriak Andreas Prommegger.
Aleksandra Król (fot. Getty)

Jak podkreśliła Król (KS F2 Dawidek Team Zakopane), końcówka sezonu jest dla niej znacznie lepsza niż początek, kiedy to zaczęła od 20. pozycji we włoskiej Carezie.

– Z ósmej lokaty jestem oczywiście zadowolona, tym bardziej, że były to ostatnie pucharowe zawody w slalomie gigancie, w których udział wzięły wszystkie najlepsze zawodniczki z Austrii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii i Włoch. Zawsze może być lepiej i tak było tym razem. W ćwierćfinale popełniłam drobny błąd na dole stoku i przegrałam walkę o półfinał. W końcowej klasyfikacji sezonu 2015/16 zajęłam 14. miejsce w tej konkurencji – powiedziała 25-letnia Król.

Pochodząca z Nowego Targu uczestniczka igrzysk olimpijskich w Soczi dodała, że za tydzień w niemieckim Winterbergu, gdzie odbędą się ostatnie zawody w slalomie równoległym, będzie chciała poprawić lokatę w klasyfikacji generalnej. Obecnie jest na 21. pozycji. Prowadzi mistrzyni świata Ladecka 4390 pkt, druga jest Rosjanka Jekaterina Tudegeszewa – 3460, a trzecia Szwajcarka Patrizia Kummer – 3210.

W gronie mężczyzn liderem jest Bułgar Radosław Jankow – 3650 pkt. Za nim plasują się Włoch Roland Fischnaller – 2820 i Rosjanin Andriej Sobolew – 2786.

Turcja po raz pierwszy organizowała snowboardowe zawody Pucharu Świata. Zdaniem Król, gospodarze stanęli na wysokości zadania. – Gdy przyjechałam do Kayseri, położonego u podnóża wulkanu Erciyes na wysokości 1043 metrów, śnieg był miękki. Potem jednak przymroziło i zrobił się "beton". Stok do łatwych nie należał, był stromy, ale takie lubię – dodała Król, która w lutym 2013 roku odniosła największy sukces w karierze, plasując się na drugiej pozycji w zawodach Pucharu Świata w Moskwie.