tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ski Tour Canada: Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach

Justyna Kowalczyk zajęła 51. miejsce i odpadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną Pucharu Świata w Gatineau. To pierwsza konkurencja wieńczącego sezon 2015/16 cyklu Ski Tour Canada. Najszybsza na tym etapie rywalizacji była Szwedka Hanna Falk.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty)

Kowalczyk była wolniejsza od niej o 19,08 s. Narciarka z Kasiny Wielkiej w tym sezonie sprintów "łyżwą" starała się unikać. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego koncentruje się na długich dystansach rozgrywanych techniką klasyczną. We wtorek musiała stanąć na starcie, by być dopuszczoną do kolejnych etapów kanadyjskich zmagań.

Wzorem rozgrywanego na przełomie roku Tour de Ski za zwycięstwo w każdym biegu Ski Tour Canada przewidziane jest po 50 punktów do klasyfikacji generalnej, a triumfatorka całego cyklu otrzyma premię 400 pkt.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Therese Johaug. Norweżka o 246 punktów wyprzedza faworytkę sprintu rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Do ćwierćfinału Johaug awansowała z 29. czasem, a Oestberg z trzecim.

podobne informacje

Ski Classics: Justyna Kowalczyk na podium w zawodach w Seefeld

Triumf Kowalczyk! Polskie podium w Szczyrbskim Jeziorze

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu