tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fani Liverpoolu krytykują wybór Owena

Kibice Liverpoolu krytykują na forach internetowych decyzję władz klubu, które powierzyły byłemu piłkarzowi Michaelowi Owenowi rolę międzynarodowego ambasadora "The Reds". "Wąż został naszym przedstawicielem" – napisał jeden z fanów na portalu społecznościowym.
Michael Owen (fot. Getty Images)

Niekorzystne komentarze to skutek występów Owena, przez trzy sezony (2009-2012), w znienawidzonym przez kibiców Liverpoolu zespole Manchesteru United. Zdobywca Złotej Piłki w 2001 roku, który rozpoczynał karierę seniorską w 1996 roku w wieku 16 lat właśnie w Liverpoolu, jest zaszczycony wyróżnieniem.

"Jestem zaszczycony jako były zawodnik i kibic, że będę reprezentował ponownie ten klub na arenie międzynarodowej. Liverpool FC to największa piłkarska rodzinna-organizacja na świecie" – napisał 36-letni Owen.

Jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji Anglii. W Liverpoolu spędził osiem lat strzelając w 297 spotkaniach 158 bramek. W 2004 roku przeniósł się do Realu Madryt. Tam nie odniósł większych sukcesów, potem grał w Newcastle, MU, a karierę zakończył w 2013 roku w Stoke City.

podobne informacje

Owen: Salah zasługuje na Złotą Piłkę

Arsenal poza Pucharem Anglii. VAR wprowadzony o jeden dzień za późno

"Loteria strachu". Reakcje po losowaniu 1/8 finału LM

Haniebne zachowanie Owena. "Pokazał zero szacunku"