tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME: dwa brązowe medale Polaków

Polska męska kajakowa czwórka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w Moskwie na dystansie 1000 m. Wygrali broniący tytułu Słowacy przed Rosjanami. Drugi brąz dla biało-czerwonych zdobył Mateusz Kamiński w C1 na 5000 m.
Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Bartosz Stabno i Norbert Kuczyński (fot. PAP/EPA)

W czwórce kajakowej Polacy płynęli w składzie: Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Bartosz Stabno i Norbert Kuczyński. W końcówce byli mocno naciskani przez Portugalczyków, ale odparli atak i zapewnili sobie miejsce na podium. Uzyskali czas – 2.53,440, Słowacy – 2.51,640, a Rosjanie – 2.52,156.

W innych finałach na dystansie 500 metrów Vincent Słomiński był szósty w C1 (zwyciężył Czech Martin Fuksa), Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski zajęli siódme miejsce w C2 (triumf Rosjan Wiktora Melantiewa i Iwana Sztyla), a na dziewiątej pozycji uplasowali się Grzegorz Bierzało i Patryk Świtalski w K2 (wygrali Słowacy Martin Jankovec i Gabor Jakubik).

W finałach sprinterskich na 200 m Dorota Borowska była czwarta w C1 (zwycięstwo Rosjanki Ołesi Romasenko), Dominika Włodarczyk i Anna Puławska piąte w K2 (wygrały Niemki Franziska Weber i Tina Dietze), a na ósmej pozycji uplasowali się Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński w C2 (zwyciężyli Białorusini Hleb Saładucha i Aliaksandr Wauczeski).

Mistrzostwa zakończyły finały na dystansie 5000 m. W rywalizacji C1 Mateusz Kamiński wywalczył brąz, tracąc do zwycięskiego Węgra Tamasa Kissa ponad 33 sekundy, a do srebrnego medalisty Niemca Ronalda Vercha ponad 29 sekund. W K1 kobiet Julia Lis nie ukończyła wyścigu (wygrała Białorusinka Maryna Litwinczuk), a w K1 mężczyzn Rafał Rosolski nie stanął na starcie (triumf Portugalczyka Fernando Pimenty).

podobne informacje

ME w kajakarstwie: Kamiński brązowym medalistą