tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. LE: mecz Zagłębia w TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Zagłębie Lubin w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej zmierzy się ze Sławią Sofia. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Bułgarii, w czwartek 30 czerwca. Transmisja od godz. 18:25 w TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL.
Piłkarze Zagłębia Lubin (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Zagłębie Lubin w poprzednim sezonie było jedną z największych sensacji Ekstraklasy. Drużyna Piotra Stokowca zakończyła sezon na trzecim miejscu w lidze. Nagrodą za dobrą postawę w krajowych rozgrywkach będzie występ w Lidze Europejskiej. Pierwszym rywalem Miedziowych będzie Sławia Sofia, drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła czwartą pozycję w lidze bułgarskiej.

Piotr Stokowiec (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Zagłębie wraca do europejskich pucharów po dziewięciu latach przerwy. Ostatni raz lubinianie zaprezentowali się w międzynarodowych rozgrywkach w 2007 roku. W eliminacjach Ligi Mistrzów lepsza okazała się jednak Steaua Bukareszt.

Piłkarze z Lubina będą musieli udowodnić, że równie dobrze jak w lidze będą potrafili zaprezentować się w Lidze Europejskiej. Czy utalentowani zawodnicy, których w kadrze Zagłębie nie brakuje, potwierdzą swój potencjał również na międzynarodowej arenie?

Ze względu na zaplanowane transmisje z mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Amsterdam 2016, rewanż na żywo będzie można zobaczyć na stronie SPORT.TVP.PL, a jego powtórkę w TVP Sport.

Plan transmisji:
30 czerwca (czwartek)
Sławia Sofia – Zagłębie Lubin       TVP Sport, SPORT.TVP.PL godz. 18:25 (na żywo)
7 lipca (czwartek)
Zagłębie Lubin – Sławia Sofia      SPORT.TVP.PL godz. 18:00 (na żywo)
                                                     TVP Sport godz. 20:25 (powt.)

podobne informacje

Mateusz Matras wypożyczony z Zagłębia Lubin do Górnika Zabrze

Grzegorz Szamotulski trenerem bramkarzy w Zagłębiu Lubin

Lotto Ekstraklasa: Cracovia lepsza od Zagłębia Lubin

Dolnośląski koszmar. Zagłębie zlało Jagiellonię