tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Miliony Polaków znowu kibicowały Biało-Czerwonym z TVP!

Tego wieczoru nie można było spędzić inaczej – łzy wzruszenia, podziw dla walki biało-czerwonych i poczucie dumy narodowej – to wszystko podczas czwartkowej transmisji meczu Polska – Portugalia w TVP1. W szczytowym momencie spotkanie 1/4 finału obejrzało 8,78 mln widzów. W sumie aż 11,66 mln osób śledziło ten mecz w Jedynce przez przynajmniej trzy kolejne minuty. Po niezwykle emocjonujących meczach Polska wraca z EURO 2016 jako jedna z ośmiu najlepszych reprezentacji w Europie.
Robert Lewandowski (L) i Grzegorz Krychowiak (fot. Getty Images)

W czwartek udział meczu Polaków z Portugalią w TVP1 wyniósł aż 44 proc. Średnia oglądalność transmisji to 8 mln – co dało 167 tys. widzów przewagi nad konkurencją.

Olbrzymie zainteresowanie towarzyszyło temu wydarzeniu w Internecie. 30 czerwca serwis SPORT.TVP.PL/EURO2016 odwiedziło 300 tys. użytkowników, którzy wygenerowali prawie milion odsłon, a sama transmisja meczu miała prawie 500 tys. odtworzeń wideo.

W sobotę, 2 lipca kolejny mecz 1/4 finału: Niemcy – Włochy. Transmisja tego spotkania w TVP1, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Stream od godz. 20:25. Mecz skomentują z Bordeaux: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Prowadzącym studio będzie Przemysław Babiarz, a towarzyszyć będą mu następujący goście: Jan Tomaszewski, Jerzy Engel, Mirosław Trzeciak i Tomasz Rząsa.

podobne informacje

Stadion grać nie potrafi. Śląski, Narodowy i inne

Polska – Portugalia: Robert Lewandowski czeka na 100. mecz w reprezentacji Polski

Jeden pechowy karny... Półfinał nie dla Polski

Porównanie formacji: Polska lepsza dzięki defensywie