Loew: byliśmy lepsi, ale mieliśmy pecha

Selekcjoner reprezentacji Niemiec nie mógł pogodzić się z porażką w półfinale mistrzostw Europy. Zespół Joachima Loewa przegrał z Francją 0:2 (0:1). – Byliśmy lepsi, ale nie wykorzystaliśmy stworzonych okazji – skomentował.
Joachim Loew dziękuje rywalom (fot. Getty Images)

FINAŁ EURO 2016 PORTUGALIA – FRANCJA W NIEDZIELĘ 10 LIPCA OD GODZ. 20:25 W TVP1 I NA SPORT.TVP.PL!

Manuel Neuer (fot. Getty Images) Niemcy w pierwszej połowie grali płynnie, mieli przewagę w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach, ale nie potrafili zaskoczyć Hugo Llorisa. Tuż przed przerwą Bastian Schweinsteiger dotknął piłki ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Antoine Griezmann.

Dominowaliśmy, jednak nie udało nam się zdobyć bramki. W dodatku pod koniec pierwszej połowy mieliśmy ogromnego pecha i straciliśmy gola po karnym. Czujemy się rozczarowani. Szczęście po prostu nie było po naszej stronie – dodał niemiecki trener.

W drugiej części gospodarze turnieju prezentowali się dużo lepiej niż w pierwszej, a w 72. minucie Griezmann wykorzystał błąd Manuela Neuera. – Zdominowaliśmy rywali w środku pola, prezentowaliśmy się dobrze, lecz zabrakło najważniejszego – goli – kontynuował Loew.

Smutek niemieckich piłkarzy (fot. Getty Images) Mistrzowie świata mieli też duże problemy kadrowe, co też miało wpływ na spotkanie półfinałowe. – Nie mogłem skorzystać z kontuzjowanych: Samiego Khediry, Mario Gomeza i Matsa Hummelsa, a w trakcie meczu urazu doznał Jerome Boateng, którego trudno było zastąpić. Piłkarze jednak zrobili wszystko, co w ich mocy i nikomu nie mam nic do zarzucenia – zapewnił.

To był dla nas udany turniej. Po raz kolejny pokazaliśmy dobry futbol, zawodnicy włożyli wielki wysiłek w przygotowania i udowodnili swoją siłę. Na dokładną analizę przyjdzie jeszcze czas, ale nie widziałem wielu błędów w naszej grze – ocenił Loew.

W finale Francuzi zmierzą się z Portugalią. Mecz zostanie rozegrany 10 lipca na Stade de France. – Myślę, że Francja sięgnie po puchar. Portugalczycy nie przekonali mnie niczym szczególnym na tym turnieju – zakończył.