tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Duma rozpiera Francuzów, ale... "to jeszcze nie koniec"

Mimo że Francuzom trudno ukryć radość po zwycięstwie nad Niemcami (2:0) w półfinale mistrzostw Europy, to starają się zachować chłodną głowę. – Musimy twardo stąpać po ziemi, przed nami jeszcze jeden mecz – powiedział Antoine Griezmann, lider klasyfikacji strzelców Euro 2016.
Antoine Griezmann i Didier Deschamps (fot. Getty Images)

FINAŁ EURO 2016 PORTUGALIA – FRANCJA W NIEDZIELĘ 10 LIPCA OD GODZ. 20:25 W TVP1 I NA SPORT.TVP.PL!

Antoine Griezmann (fot. Getty Images) Napastnik Atletico Madryt w spotkaniu z Niemcami strzelił dwa gole i ma na koncie sześć bramek w turnieju. – Bardzo chciałem wziąć na siebie odpowiedzialność i strzelić karnego. Cieszę się, że trafiłem. Przy drugiej bramce ustawiłem się w polu karnym, później nieco cofnąłem i liczyłem na błąd bramkarza. Nagle piłka spadła mi pod nogi... – opowiadał "na gorąco".

Oczywiście jestem zachwycony i dumny, ale przed nami jeszcze jedno wyzwanie – zapowiedział.

W niedzielę na Stade de France gospodarze zagrają z Portugalią, która jak dotąd nie zbierała wysokich ocen za występy na tegorocznych mistrzostwach. – To nie będzie łatwe spotkanie, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wygrać – przestrzegał Griezmann.

Hugo Lloris (fot. Getty Images) W podobne tony uderzał Didier Deschamps, selekcjoner Trójkolorowych. – Przed nami trzy dni odpoczynku. To bardzo mało. Półfinał był ważnym krokiem w naszej drodze, ale najważniejszy dopiero przed nami. W niedzielę rzucimy swoje wszystkie siły przeciw Portugalii – zapowiedział.

Francuski trener pochwalił też Griezmanna, który został uznany przez UEFA zawodnikiem meczu. – To dla nas niezwykle ważny zawodnik, tak jak dla Atletico. Nie tylko dawał jakość w ofensywie, ale harował też – razem z Olivierem Giroud – w obronie – ocenił.

Na słowa pochwały od szkoleniowca zasłużył też Hugo Lloris. – Jest kluczową postacią zespołu, ale w czwartkowy wieczór był po prostu wielki – zakończył Deschamps.

podobne informacje

Polska – Portugalia: Robert Lewandowski czeka na 100. mecz w reprezentacji Polski

Eugen Polanski: popełniłem błąd, chciałbym wrócić do reprezentacji

Cztery lata Adama Nawałki. Selekcjoner ma zawsze rację?

Wielkie turnieje i kadra w TVP od 2018 roku!