tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nice PLŻ: Polonia lepsza od Wandy w 13. kolejce

W najciekawszym meczu 13. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Polonia Piła wygrała na własnym torze z Wandą Instal, choć bonus powędrował ostatecznie do Krakowa. W pozostałych spotkaniach ze zwycięstw cieszyli się żużlowcy z Rzeszowa, Łodzi, Częstochowy i Gdańska.
(fot. https://www.facebook.com/victoriapila)

Polonia Piła – Wanda Instal Kraków 49:41. Bonus dla Wandy.
Polonia Piła: Michał Szczepaniak 14, Norbert Kościuch 10, Wadim Tarasienko 9, Patryk Dolny 7, Mike Trzensiok 4, Brady Kurtz 3, Arkadiusz Pawlak 2.
Wanda Instal Kraków: Sam Masters 11, Patrick Hougaard 10, Dominik Kubera 8, Grzegorz Walasek 6, Zbigniew Suchecki 3, Edward Mazur 2, Michał Nowiński 1.

Stal Rzeszów – Lokomotiv Daugavpils 47:43. Bonus dla Lokomotivu.
Stal Rzeszów: Karol Baran 11, Dawid Lampart 9, Rafał Karczmarz 7, Nicklas Porsing 6, Scott Nicholls 6, Maciej Kuciapa 5, Patryk Wojdyło 3.
Lokomotiv Daugavpils: Andrzej Lebiediew 12, Davey Watt 11, Kjastas Puodżuks 10, Maksim Bogdanow 6, Jewgienij Kostygow 2, Artiom Trofimow 2.

Orzeł Łódź – KSM Krosno 59:31. Bonus dla Orła.
Orzeł Łódź: Robert Miśkowiak 13, Mariusz Puszakowski 11, Hans Andersen 10, Tomasz Gapiński 8, Oskar Bober 8, Jakub Jamróg 6, Michał Piosicki 3.
KSM Krosno: Siergiej Łogaczow 11, Mirosław Jabłoński 7, Tomasz Chrzanowski 4, Ernest Koza 4, Marcin Rempała 3, Adrian Bialk 1, Kamil Wieczorek 1.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Polonia Bydgoszcz 66:24. Bonus dla Włókniarza.
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa: Sebastian Ułamek 12, Daniel Jeleniewski 12, Artur Czaja 10, Hubert Łęgowik 10, Rafał Trojanowski 9, Oskar Polis 7, Mateusz Borowicz 6.
Polonia Bydgoszcz: Andriej Kudriaszow 7, Oskar Ajtner-Gollob 7, Mikołaj Curyło 6, Wiktor Kułakow 2, Łukasz Sówka 2, Marcin Jędrzejewski 0, Tomasz Orwat 0.

Kolejarz Opole - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46
Kolejarz Opole: Valentin Grobauer 14, Tomasz Rempała 10, Paweł Miesiąc 7, Denis Gizatullin 6, Adrian Woźniak 4, Łukasz Przedpełski 3, Tomasz Gąsior 0.
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Magnus Zetterstroem 11, Eduard Krcmar 9, Renat Gafurow 9, Kamil Brzozowski 7, Oskar Fajfer 6, Dominik Kossakowski 3, Dawid Wawrzyniak 1.

Polonia – Wanda: dwa wykluczenia, zwycięstwo Kubery
Polonia – Wanda: wielkie emocje w 11. biegu
Polonia – Wanda: świetny bieg Mastersa
Polonia Piła – Wanda Kraków (1. bieg): remisowe otwarcie
Polonia – Wanda: zwycięstwo Szczepaniaka na koniec

podobne informacje

Nice PLŻ: Wybrzeże Gdańsk pierwszym finalistą

Nice PLŻ: opóźniona inauguracja w Bydgoszczy

Nice PLŻ: 10 zawodników w kadrze Orła Łódź na kolejny sezon

Ekstraliga: Fogo Unia Leszno nie musi jechać w barażu