PP: Korona sensacyjnie odpadła z Puszczą

Puszcza Niepołomice sensacyjnie pokonała Koronę Kielce w rzutach karnych w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry kibice nie oglądali bramek. Dogrywka przyniosła remis 1:1, a w konkursie "jedenastek" lepiej spisali się gospodarze, którzy wygrali 3:2.
Korona odpadła z Pucharu Polski (fot.PAP/Piotr Polak)

Drugoligowa Puszcza rywalizowała z zespołem z Ekstraklasy jak równy z równym. Kibice zobaczyli gole dopiero w dogrywce. Korona wyszła na prowadzenie za sprawą Vanji Markovicia, który wpisał się na listę strzelców w 100. minucie. Cztery minuty później, po strzale głową wyrównał Kamil Łączek. O awansie Puszczy do 1/8 finału Pucharu Polski przesądził konkurs rzutów karnych, wygrany 3:2.

Spore problemy z awansem do kolejnej fazy rozgrywek miała Wisła Kraków, która w Sosnowcu zmierzyła się z pierwszoligowym Zagłębiem. Po 90 minutach, był remis 3:3. O zwycięstwie Białej Gwiazdy przesądził gol Denisa Popovicia w 110. minucie.