tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

UEFA zaprezentowała logo i slogan Euro 2020

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) zaprezentowała w Londynie logo mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w 2020 roku. Stojąca na moście grupa osób obejmująca puchar dla najlepszej drużyny ma symbolizować zjednoczoną społeczność futbolową.
(fot. Getty)

Motto imprezy brzmi: "Futbol dla wszystkich". Mistrzostwa Europy zostaną zorganizowane nie tak jak dotychczas przez jeden czy dwa kraje, lecz w trzynastu. Polska nie znalazła się w gronie goszczących Euro 2020.

(fot. Getty) UEFA korzystając z okazji 60-lecia istnienia zamierza przeprowadzić szczególny turniej, który podziwiać będą sympatycy tej dyscypliny sportu u siebie w domu, w trzynastu krajach – powiedział nowo wybrany szef piłkarskiej centrali Słoweniec Aleksander Ceferin w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu.

ME 2020 gościć będą: Anglia, Azerbejdżan, Belgia, Dania, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szkocja, Włochy i Węgry.

Półfinały i mecz o złoty medal rozegrany zostanie na londyńskim Wembley. Polska i Ukraina były organizatorami Euro 2012, a kolejne odbyło się w tym roku we Francji.

podobne informacje

Eliminacje Euro 2020: na tych piłkarzy rywali trzeba szczególnie uważać

El. Euro 2020: monolit, Bundesliga, rezerwy. Austria ma kim straszyć

Eliminacje Euro 2020: Polacy najczęściej grali z Łotwą, z Macedonią jeszcze nie przegrali

Zbigniew Boniek studzi emocje po losowaniu grup el. Euro 2020