7
:
1
2:1
34'Yannick Ferreira-Carrasco
45'Yannick Ferreira-Carrasco
61'Yannick Ferreira-Carrasco
63'Nicolas Gaitan
81'Nicolas Gaitan
85'Angel Correa
87'Tiago

Atletico – Granada 7:1. Pierwszy hat-trick Carrasco

Atletico Madryt rozgromiło Granadę aż 7:1 (2:1) w meczu 8. kolejki Primera Division. Dzięki efektownemu zwycięstwu, piłkarze Diego Simeone awansowali na fotel lidera rozgrywek.
Radość piłkarzy Atletico (fot. Getty Images)

Jeśli już Atletico traci w tym sezonie bramki, to najczęściej niezwykłej urody. Tak było i w tym przypadku. Isaac Cuenca przyjął piłkę przed polem karnym, opanował ją lekkim podbiciem, obrócił się i uderzył z woleja w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Jana Oblaka.

Euforia Granady nie trwała długo. Wszystko za sprawą Yannicka Carrasco, który najpierw w 34. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, a pod koniec pierwszej połowy wsparł się niefortunnie interweniującym obrońcą, sprytnym strzałem z lewej strony boiska umieszczając piłkę w siatce.

Strzelecką działalność Belg kontynuował w drugiej połowie. W 62. minucie otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Antoine'a Griezmanna, bez większych problemów zwiększając prowadzenie swojego zespołu. Skompletował tym samym pierwszego w swojej seniorskiej karierze hat-tricka...

Skończyły się emocje, zaczęła egzekucja. W ciągu kilkudziesięciu sekund było już 4:1, a w samej końcówce gospodarze trafili jeszcze trzykrotnie, wygrywając ostatecznie aż 7:1.