2
0
0

Liverpool – Tottenham 2:1. Sturridge bohaterem

Liverpool wygrał z Tottenhamem Hotspur 2:1 (1:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej, który rozegrano na Anfield. Szalę zwycięstwa na stronę The Reds przechylił Daniel Sturridge – strzelec dwóch goli.
W środku Daniel Sturridge (fot. Getty Images)

Starcie w Liverpoolu rozpoczęło się doskonale dla gospodarzy. Już w 9. minucie Marko Grujic zagrał piłkę w kierunku Daniela Sturridge'a, a ten z bliska strzelił gola. W kolejnej akcji reprezentant Anglii mógł zaliczyć drugie trafienie, ale doskonałą interwencją popisał się bramkarz Michel Vorm.

Eric Dier (L) i Gerginio Wijnaldum (P) (fot. Getty Images) Zespół Kloppa po zmianie stron wciąż atakował i w 64. minucie strzelił drugiego gola. Georginio Wijnaldum świetnie podał do Sturridge'a, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 2:0.

W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Tottenhamu. Do piłki podszedł Vincent Janssen i zaliczył trafienie kontaktowe.

Kilka minut później Sturridge mógł skompletować hat-tricka, jednak znów znakomicie spisał się Vorm – po strzale Anglika sparował piłkę na poprzeczkę. Tottenham nie zdobył już wyrównującej bramki i awans do kolejnej fazy uzyskał Liverpool.

W innym spotkaniu 1/8 finału Arsenal wygrał z Reading 2:0 (1:0). O zwycięstwie zespołu Arsene'a Wengera zadecydowały dwa trafienia Alexa Oxlade'a-Chamberlaina. Na ławce rezerwowych Kanonierów całe zawody przesiedział Krystian Bielik.