0
3
3

LM: bohater Lewandowski. Bayern pewny awansu!

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a jego Bayern wygrał w Eindhoven z PSV 2:1 (1:1) w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wobec zwycięstwa Atletico z Rostowem (2:1), zespoły z Madrytu i Monachium są już pewne awansu do 1/8 finału.
Robert Lewandowski (fot. PAP)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI "NA ŻYWO" Z WTORKOWYCH MECZÓW

Mecz w Eindhoven zaczął się dla gości obiecująco. Już po kilku minutach gola mógł strzelić Robert Lewandowski, ale piłka po uderzeniu głową odbiła się od słupka. Polak nie dawał za wygraną: minęła chwila, a lekko popychany w polu bramkowym był o krok od pokonania Remko Pasveera. I tym razem zabrakło szczęścia...

Lewandowski (L) cieszy się z gola (fot. PAP) To dopisało za to graczom PSV, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Santiago Arias z bliska dobijał głową strzał Davy'ego Proppera, czyniąc to jednak... z metrowego spalonego. Sędziowie główny i liniowy pozostali głusi na pretensje mistrzów Niemiec, niesłusznie uznając bramkę.

Ta sytuacja wyraźnie podrażniła monachijczyków, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu ręką przez obrońcę PSV, arbiter podyktował "jedenastkę". Tę pewnym strzałem zamienił na gola polski napastnik.

Druga część spotkania od początku należała do gości. Próbował Thomas Mueller, próbowali Arjen Robben i Douglas Costa, ale długo nie udawało im się sforsować szyków defensywnych Holendrów. Poszczęściło się w końcu... Lewandowskiemu. Na lewym skrzydle świetną akcję przeprowadzili Costa z Davidem Alabą, ten drugi płasko dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał już Polak, który sprytnie dołożył stopę i nie dał szans bramkarzowi. Na kwadrans przed końcem monachijczycy prowadzili 2:1 i trzech punktów już nie wypuścili...

Radość piłkarzy Atletico (fot. PAP) Thriller w Madrycie

Jeszcze więcej emocji – bardzo nieoczekiwanie – było w Madrycie, gdzie Atletico podejmowało FK Rostów.

Do pewnego momentu wszystko szło zgodnie z planem: w 28. minucie Yannick Carrasco znakomicie podciął piłkę w stronę pola karnego, ta – odbita jeszcze przez jednego z obrońców – trafiła pod nogi Antoine'a Griezmanna, który przytomnym strzałem z półobrotu pokonał bramkarza gości.

Rosjanie się jednak nie poddali. Naciskani przez Atletico wyprowadzili zabójczą kontrę, już dwie minuty później wyrównując wynik meczu. Wynik, który utrzymywał się aż do 93. minuty. Wtedy to ponownie dał o sobie znać Griezmann, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki – początkowo wydawało się, że Francuz znajduje się na spalonym, ale że "podawał" mu ją gracz Rostowa, arbiter słusznie bramkę uznał.

Dzięki tym zwycięstwom, Atletico i Bayern są już pewne awansu do 1/8 finału.