LM: w pogoni za legendami. Lewandowski znów błyszczał

Robert Lewandowski był najlepszy na boisku we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven. Jego Bayern wygrał na wyjeździe 2:1, a polski napastnik zdobył obie bramki dla mistrzów Niemiec. Dla Polaka były to gole nr 35 i 36 w tych elitarnych rozgrywkach.
Koledzy gratulują Robertowi Lewandowskiemu (fot. Getty Images)

Tym samym Lewandowski wyprzedził w klasyfikacji strzelców wszech czasów o dwa gole legendę Bayernu – Gerda Muellera, a zrównał się z byłym wyśmienitym węgierskim napastnikiem Ferencem Puskasem.

Robert Lewandowski (fot. PAP/EPA) Kapitan reprezentacji Polski zamknął też usta krytykom, którzy jeszcze dwa tygodnie temu mówili o kryzysie jego formy. "Lewy" w ostatnią sobotę strzelił dwa gole w konfrontacji z Augsburgiem (3:1), a we wtorek zagrał znakomicie z PSV.

To gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, ale były piłkarz BVB był od początku bardzo aktywny – trafił w słupek i w poprzeczkę. Przed przerwą doprowadził do wyrównania strzałem z rzutu karnego. W drugiej połowie natomiast dał zwycięstwo Bayernowi, wykorzystując podanie Davida Alaby.

Lewandowski mógł zdobyć co najmniej jeszcze jedną bramkę, ale w końcówce nie wykorzystał stuprocentowej okazji. To nie wpłynęło na końcowe oceny. Portal GOAL.COM wystawił mu notę "4" w skali 1 – 5, najwyższą spośród wszystkich piłkarzy. "Bild" ocenił Polaka na "2" (skala 6 – 1). Taką samą notę dostali Manuel Neuer, Mats Hummles, Philipp Lahm i Jerome Boateng.

Mimo zwycięstwa w Eindhoven, piłkarze Bayernu nie byli do końca zadowoleni ze swojej gry. – W pierwszej połowie graliśmy zdecydowanie za wolno. Nie możemy być w stu procentach zadowoleni z gry, ale rezultat jest bardzo dobry – ocenił Thomas Mueller.