0
3
3

RB Lipsk – Mainz 3:1. Beniaminek dogonił Bayern

W pierwszym niedzielnym meczu 10. kolejki Bundesligi piłkarze RB Lipsk wygrali u siebie z Mainz 3:1 (3:0). To piąte z rzędu, a siódme od początku sezonu ligowe zwycięstwo beniaminka, który dzięki znakomitej serii zrównał się punktami z liderującym Bayernem.
Emil Forsberg (L) i Timo Werner (P) (fot. PAP)

Gracze z Lipska zadziwiają od początku sezonu. Po wywalczeniu upragnionego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej przez wielu ekspertów skazywani byli na pożarcie. Tymczasem po dziesięciu występach pozostają jednym z trzech zespołów, który nie zaznał jeszcze w tym sezonie porażki (pozostałe to Bayern i Hffenheim).

Od lewej: Suat Serdar, Yussuf Poulsen i Giulio Donati (fot. Getty Images) W niedzielę gospodarze rozpoczęli rywalizację z Main od mocnego uderzenia. Już w jednej z pierwszy akcji Yussuf Poulsen wypatrzył w polu karnym Emila Forsberga. Ten pomimo asysty dwóch obrońców podał do Timo Wernera, któremu zostało tylko dopełnić formalności.

W 21. minucie Werner i Forsberg zamienili się rolami. Tym razem podawał ten pierwszy. Drugi podwyższył na 2:0, kończąc efektowną akcję całego zespołu.

Zabójczy duet z Lipska rozstrzygnął losy rywalizacji jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Tym razem obrońcę Mainz "wkręcił w ziemię" Forbserg, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Werner.

Piłkarze RB Lipsk (fot. PAP) W drugiej połowie gospodarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia mieli, m.in. Naby Keita i Marcel Halstenberg.

Ostatecznie gole dla Lipska już nie padły. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył za to Stefan Bell, który w zamieszaniu w polu karnym uderzeniem głową pokonał Petera Gulasciego.

Beniaminek odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu, a dzięki sobotniemu remisowi Bayernu z Hoffenheim 1:1 doścignął prowadzących w ligowej tabeli monachijczyków.