6 Florin Bejan
  Jacek Magiera
  Jacek Zielinski

Legia – Cracovia 2:0. Mistrz ściga czołówkę

Legia Warszawa pokonała u siebie Cracovię 2:0 (1:0) w meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla zespołu Jacka Magiery było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Mistrz Polski awansował na 5. miejsce w tabeli.
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

ZAPIS RELACJI Z MECZU LEGIA – CRACOVIA

Aleksandar Prijović i Marcin Budziński (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) Pierwsze minuty przebiegały pod znakiem dominacji legionistów. Warszawianie po kwadransie powinni prowadzić – Nemanja Nikolić otrzymał podanie od Aleksandara Prijovicia i znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim, ale przegrał ten pojedynek.

W kolejnych fragmentach coraz lepiej prezentowali się zawodnicy Cracovii. Dwukrotnie z dystansu próbował Marcin Budziński, jednak za każdym razem dobrze radził sobie Radosław Cierzniak, dla którego był to debiut w meczu ligowym w barwach Legii. Najlepszą okazję krakowianie mieli w 37. minucie – Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę w pole karne, a głową uderzył Krzysztof Piątek. W ostatniej chwili gospodarzy uratował Jakub Czerwiński.

Gol dla Legii padł w dość niespodziewanym momencie, gdy na boisku przeważali piłkarze Pasów. W 44. minucie Bartosz Bereszyński wyłożył piłkę Nikoliciowi, który pewnym strzałem nie dał szans Sandomierskiemu.

Miroslav Radović (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) W drugiej połowie tempo gry spadło, co przełożyło się na liczbę podbramkowych sytuacji. Legioniści mieli szansę w 63. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut wolny tuż sprzed pola karnego Cracovii. Do piłki podszedł Radović, ale kopnął za wysoko. Nie popisał się również w kolejnej sytuacji, gdy wpadł w "szesnastkę" i chciał zagrać do Nikolicia – podanie przejął przeciwnik.

O losach meczu mógł przesądzić Odjidja-Ofoe, jednak ponownie z dobrej strony pokazał się Sandomierski. Cracovia miała jedną szansę na wyrównanie – po stracie Bereszyńskiego, Sebastian Steblecki kopnął zza pola karnego, a piłka odbiła się od słupka.

Ostatnie słowo należało do mistrzów Polski, którzy w dodatkowym czasie gry strzelili drugiego gola. Tomasz Jodłowiec przerwał akcję rywali i piłka trafiła do Radovicia. Serb dryblingiem zwiódł Brzyskiego i kopnięciem zza "szesnastki" ustalił rezultat na 2:0 dla Legii.