Muonio: Justyna Kowalczyk znowu najlepsza

Justyna Kowalczyk potwierdziła wysoką formę przed startem Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polka wygrała zawody Pucharu FIS na 5 kilometrów stylem klasycznym w fińskim Muonio. Dzień wcześniej zwyciężyła w sprincie, także "klasykiem".
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)

Kowalczyk o 9,2 s wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski i o 26,1 s inną reprezentantkę gospodarzy – Aino Kaisę Saarinen.

Polka, która poprzedni sezon zakończyła na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, w Muonio pokonała dwie zawodniczki z czołowej "10" cyklu – Parmakoski (4. miejsce w PŚ) i Anne Kylloenen (10. miejsce w PŚ i 5. w sobotnim biegu).

Sezon startuje 26 listopada. Na inaugurację biegaczki rywalizować będą w sprincie stylem klasycznym w fińskiej Ruce.