tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki transfer. Małysz został ekspertem TVP!

Adam Małysz – jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii – będzie ekspertem Telewizji Polskiej w sezonie Pucharu Świata 2016/17. TVP pokaże wszystkie konkursy, a także lutowe mistrzostwa świata w fińskim Lahti.
Adam Małysz (fot. PAP)

W październiku fanów skoków ucieszyła wiadomość o objęciu przez niego funkcji dyrektora koordynatora kadry skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego. Małysz będzie zatem pomagał naszym skoczkom, a także opowiadał o skokach w TVP.

Włodzimierz Szaranowicz wzruszająco podsumowuje karierę Adama Małysza "Orzeł z Wisły" jest legendą dyscypliny, a także jednym z najlepszych polskich sportowców w historii. Wśród jego najcenniejszych skalpów znajdują się cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, cztery mistrzostwa świata oraz wygrana w Turnieju Czterech Skoczni. Wywalczył też trzy srebra i brąz igrzysk olimpijskich. Jego bogata kariera w skokach dobiegła końca w 2011 roku.

Od tego momentu "Orzeł z Wisły" chętnie oceniał występy innych skoczków i zyskał sobie miano świetnego fachowca. Był obecny w studiu TVP choćby podczas pierwszego konkursu igrzysk w Soczi. W tym sezonie znów będzie pełnił rolę eksperta.

Najbliższy sezon Pucharu Świata rozpocznie się 25 listopada w Ruce. Najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w Lahti, które zaplanowano na przełomie lutego i marca.

Ostatni skok w karierze Adama Małysza