0
3
3

Mainz – Bayern 1:3. Dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe 3:1 (2:1) Mainz w piątkowym meczu trzynastej kolejki Bundesligi. Cały mecz w barwach mistrzów Niemiec rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki. Wyjątkowej urody był szczególnie gol z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry.
Piłkarze Bayernu Monachium (Fot. Getty)

Przed meczem Carlo Ancelotti cieszył się, że po raz pierwszy od bardzo dawna miał okazję przepracować z drużyną cały tydzień.

Jednak na początku kompletnie nie było tego widać. Gospodarze nie zastosowali taktyki, którą często przyjmują kluby w konfrontacjach z Bayernem. Zamiast się cofnąć, zaatakowali i to przyniosło efekt.

Daniel Brosinski (L) i Joshua Kimmich (P) (Fot. Getty) W czwartej minucie błąd popełnił Javi Martinez, z asekuracją nie zdążył Mats Hummels i John Cordoba wykorzystał dobrą sytuację.

Bawarczycy zareagowali natychmiast. Arjen Robben świetnie wypatrzył Lewandowskiego, a kapitan biało-czerwonych bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam.

W kolejnych minutach oba zespoły grały bardzo ofensywnie, co przełożyło się na dużą liczbę sytuacji. Wykorzystana została tylko jedna – w 21. minucie dośrodkowanie Thomasa Muellera głową wykończył Robben.

Jhon Cordoba (L) Thiago (P) (Fot. Getty) Mimo prowadzenia, piłkarze Ancelottiego nie grali zbyt efektownie. W drugiej połowie co prawda mieli przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Akcjom mistrzów Niemiec brakowało tempa, kreatywności i pomysłu. Najbardziej aktywny był Robben, ale Holendrowi brakowało skuteczności. Gospodarze natomiast próbowali kontratakować oraz wykorzystać stałe fragmenty gry, ale dobrze bronił Manuel Neuer.

Złudzeń Mainz pozbawił Lewandowski, który w doliczonym czasie gry popisał się pięknym kopnięciem z około dwudziestu metrów z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania. Był to dziewiąty gol Polaka w tym sezonie Bundesligi.