tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Remis Polski z Belgią. Rewanż we wtorek

Futsalowa reprezentacja Polski zremisowała 3:3 (0:1) z Belgią w towarzyskim meczu rozegranym w Zielonej Górze. Bramki dla Polski zdobyli Dominik Solecki (34), Maciej Mizgajski (36) i Marcin Mikołajewicz (39).
Dominik Solecki i Belg Omar Rahou (fot. PAP/Lech Muszyński)

Drugie spotkanie tych drużyn odbędzie się we wtorek w tym samym miejscu. Dwumecz z Belgami jest dla zespołu trenera Andrzeja Biangi elementem przygotowań do kwietniowego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy 2018.

Polacy będą gospodarzami kwalifikacji, w których ich rywalem będą broniąca tytułu Hiszpania, czwarty zespół ostatnich mistrzostw Europy Serbia i drużyna z preeliminacji. Zwycięzcy siedmiu grup zapewnią sobie awans do finałów, drużyny z miejsc drugich i najlepsza z trzeciego będą rywalizowały w play off o kolejne cztery miejsca. Stawkę 12 finalistów uzupełnią gospodarze mistrzostw Słoweńcy.

W preeliminacjach o miejsce w "polskiej" grupie zagrają Grecja, Mołdawia, Walia i San Marino. Na początku listopada biało-czerwoni dwa razy przegrali w towarzyskich wyjazdowych pojedynkach z Portugalią 1:4 i 0:2.

podobne informacje

Futsalowe ME: Kazachstan rozbił Polskę

Futsal: ostatni test Polaków na minus. Porażka z Włochami

ME: Polska zagra z Rosją i Kazachstanem. "Nie ma rzeczy niemożliwych"

El. futsalowych ME: Polacy w czwartek poznają barażowego rywala