tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kowalczyk znika z PŚ. Gdzie kolejne starty?

Justyna Kowalczyk na najbliższe dwa miesiące prawdopodobnie zniknie z Pucharu Świata. Nie oznacza to jednak, że nie będzie sprawdzała formy w zawodach. Polka zamierza startować w imprezach niższej rangi.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA)

Kowalczyk rywalizowała w PŚ podczas pierwszych dwóch weekendów cyklu – w Kuusamo i Lillehammer. Spośród pięciu konkurencji rozgrywanych w Finlandii i Norwegii aż cztery zostały przeprowadzone stylem klasycznym. W PŚ nadszedł zatem czas na biegi "łyżwą", a startów tą techniką zawodniczka AZS AWF Katowice unika. Na najbliższy weekend zaplanowano w szwajcarskim Davos bieg na 15 kilometrów i sprint – oba stylem dowolnym. Z kolei 17 grudnia we francuskim La Clusaz ma zostać rozegrany bieg łączony.

Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA) Polka już wcześniej zapowiadała, że nie wystąpi po Świętach Bożego Narodzenia w Tour de Ski. Kowalczyk, której głównym celem są mistrzostwa świata w Lahti, opuści także wszystkie inne styczniowe zawody PŚ, a do startów w tym cyklu wróci dopiero na początku lutego w Pjongczang. Tuż przed rozpoczynającymi się 22 lutego mistrzostwami świata zawodniczka Aleksandra Wierietielnego wystąpi jeszcze w Otepaeae.

W wywiadzie udzielonym portalowi sport.pl Kowalczyk zdradziła plany na najbliższą przyszłość. –Jadę teraz do Santa Cateriny na zgrupowanie, we Włoszech mam też najbliższy start – powiedziała.

Niespełna 30 kilometrów od Santa Cateriny położona jest miejscowość Valdidentro, gdzie na 10 grudnia zaplanowano rozgrywany pod egidą FIS bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w ramach OPA Alpen Cup. W kolejny weekend Kowalczyk najprawdopodobniej również wystartuje w zawodach tego cyklu, ale w szwajcarskim Goms (16 grudnia – sprint st. klasycznym; 17 grudnia – 10 km st. klasycznym).

Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA) Wcześniejszy powrót do PŚ?

Istnieje też prawdopodobieństwo, choć niewielkie, że zamiast w Goms, Kowalczyk wystartuje w PŚ. – Jeśli potwierdzą się pogłoski, że PŚ w La Clusaz (...) zostanie z powodu problemów ze śniegiem przeniesiony do Szczyrbskiego Plesa albo Davos i zmieniony na styl klasyczny, to wtedy tam wystartuję. A jeśli nic się nie zmieni, to wracam w Pjongczang – powiedziała Kowalczyk w rozmowie ze sport.pl.

Tuż po Świętach (29-30 grudnia) dwukrotna mistrzyni olimpijska wystartuje w Szczyrbskim Plesie na Słowacji (sprint st.klasycznym i 5 km st. klasycznym). Kolejny przystanek to Lahti (6-7 stycznia; sprint i 10 km stylem klasycznym), miasto-gospodarz MŚ.

PRAWDOPODOBNY PLAN NAJBLIŻSYCH STARTÓW JUSTYNY KOWALCZYK:

10 grudnia: Valdidentro – bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym
16-17 grudnia: Goms – sprint stylem klasycznym, bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym
29-30 grudnia: Szczyrbskie Pleso – sprint stylem klasycznym, 5 kilometrów stylem klasycznym
6-7 stycznia: Lahti – sprint stylem klasycznym i bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym

Czy Justyna Kowalczyk wywalczy medal podczas mistrzostw świata w Lahti?
Czy Justyna Kowalczyk wywalczy medal podczas mistrzostw świata w Lahti?
  • 55.7%Tak
  • 35.4%Nie
  • 8.9%Nie wiem

podobne informacje

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Justyna Kowalczyk wróciła na podium. Dobry bieg w Ski Classics

Zmiana warty w biegach narciarskich. "Sezon dla Polaków nie będzie wesoły"