tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Latający... stół. Bokserskie emocje w Anglii (wideo)

10 grudnia na gali w Manchesterze Dillian Whyte (19-1, 15 KO) zmierzy się z Derekiem Chisorą (26-6, 18 KO) w walce o mistrzostwo Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej. Pięściarze od dawna nie ukrywają wzajemnej niechęci – podczas środowej konferencji prasowej nie skończyło się tylko na wyzwiskach. Chisora rzucił w rywala... stołem.
Dereck Chisora rzucający stołem (fot. SNTV)

Obaj nie mają w środowisku najlepszej reputacji. Whyte słownie atakował Anthony'ego Joshuę (17-0, 17 KO), a przed ich walką w grudniu 2015 roku odmówił rywalowi podania ręki. W ringu był jednak tłem dla późniejszego mistrza świata federacji IBF i został znokautowany w siódmej rundzie.

Witalij Kliczko (L) i Dereck Chisora (fot. Getty) Chisora podobne ekscesy zaliczał już wcześniej – przed pojedynkiem z Witalijem Kliczką (45-2, 41 KO)... spoliczkował Ukraińca, a potem – już w ringu – opluł jego brata Władimira. Po przegranej ze starszym z braci, Brytyjczyk wdał się w publiczną bójkę z Davidem Hayem (28-2, 26 KO), za którą został ukarany srogą grzywną.

Stawką walki Whyte – Chisora będzie nie tylko tytuł mistrza kraju w królewskiej kategorii. Zwycięzca tego pojedynku stanie się także obowiązkowym pretendentem do starcia z mistrzem świata federacja WBC, Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO).

Dillian Whyte (fot. Getty) Do środowej konferencji miało w ogóle nie dojść. Wszystko za sprawą bójki, w którą pięściarze wdali się miesiąc wcześniej podczas nagrywania programu "Gloves Are Off" dla telewizji Sky Sports. Chisora oblał wówczas rywala wodą, a sprowokowany Whyte rzucił się na niego – obaj musieli zostać rozdzieleni przez ochronę.

W sobotę obaj zmierzą się na gali, której głównym wydarzeniem będzie kolejna obrona tytułu w wykonaniu Anthony'ego Joshuy. Tym razem mistrz federacji IBF zmierzy się z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO), który w kwietniu pokonał w Krakowie Tomasza Adamka (50-5, 30 KO).

podobne informacje

Szpilka zagrał w "Pitbullu". "Wystarczyła iskra, byśmy poszli na całość"

Joshua znokautował Molinę. Wojna dla Whyte'a

Haye wraca na ring. "Będę lepszy niż kiedykolwiek"

Fury wygrał z Chisorą. "Kliczko, idę po ciebie, malutki!"