MŚ w pływaniu: tata nie rzuci palenia. Polewka bez medalu

22-letni Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice), z czasem 23,40 s, zajął szóste miejsce w finałowym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie, które rozgrywane są w Windsor. Złoty medal zdobył Japończyk Junya Koga (22,85).
Tomasz Polewka (fot. facebook.com)

Polewka, rekordzista Polski na tym dystansie, nie pływał w Kanadzie na miarę możliwości. W półfinale był ósmy, w finale natomiast szósty – w obu tych przypadkach uzyskując czas powyżej 23 sek. Rekord Polski (22,96) dawałby srebrny medal...

Poza konkurencją był Japończyk Junya Koga, który w czwartek pobił rekord Azji, a w finale pewnie wywalczył najlepsze miejsce. Srebro zdobył Francuz Jeremy Stravius (22,99), a brąz Białorusin Paweł Sankowicz (23,03).

Brak Polewki na podium oznacza, że... jego tata nie rzuci palenia. Taką bowiem deklaracje składał przed rozpoczęciem mistrzostw. – Oby chociaż ograniczył – śmiali się Przemysław Babiarz i Jan Wiederek, komentatorzy TVP.

MŚ w pływaniu: Polewka szósty w finale