tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Schlierenzauer wróci w styczniu. Na początek Wisła

Austriak Gregor Schlierenzauer wróci do rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich prawdopodobnie w połowie stycznia podczas konkursów w Wiśle – ujawnił menedżer zawodnika Hubert Neuper.
Gregor Schlierenzauer (fot. Getty Images)

Schlierenzauer wraca do sportu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Początkowo zapowiadano, że na skoczni pojawi się już w ten weekend w szwajcarskim Engelbergu, ale okazało się, że zaległości treningowe są nadal zbyt duże.

W poprzednim sezonie Austriak skakał słabo. W styczniu przerwał starty, a w marcu uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach w Kanadzie, gdzie wraz z grupą przyjaciół szusował poza wyznaczonymi trasami. Doznał zerwania więzadeł krzyżowych w prawym kolanie i musiał się poddać operacji.

Gregor Schlierenzauer (fot. Getty Images) – Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem kadry Austrii Heinzem Kuttinem. Szkoleniowiec uważa, że zdrowie Gregora jest najważniejsze, dlatego sam zaproponował, żeby zawodnik zbyt szybko nie wracał na skocznie – przyznał Neuper.

Schlierenzauer wygrał 53 konkursy Pucharu Świata, ale ostatni 6 grudnia 2014. W całym cyklu triumfował dwukrotnie – w sezonach 2008/09 oraz 2012/13. Trzykrotnie był drugi. Indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wywalczył dwa brązowe medale, a złoto z drużyną. Cztery lata później w Soczi wraz z kolegami sięgnął po srebro. Dwukrotnie (2012 i 2013) zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni.

Dwa konkursy PŚ na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaplanowane są w dniach 14-15 stycznia. Transmisja w TVP 1 i na SPORT.TVP.PL.

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce (Kuusamo). Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

PŚ w skokach: równe premie dla kobiet i mężczyzn w turnieju Raw Air

Puchar świata w skokach narciarskich: w Wiśle rozpoczęto produkcję śniegu

Norweski skoczek Kenneth Gangnes wraca do rywalizacji po czterech kontuzjach