tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MP w pływaniu: następne rekordy kraju w Olsztynie

Dwa rekordy Polski seniorów ustanowiono w niedzielę podczas zakończonych w Olsztynie mistrzostw kraju w pływaniu na krótkim basenie. Najwięcej medali – 11 złotych i dwa srebrne – zdobyli reprezentanci Juvenii Wrocław, ale wszystkie w rywalizacji kobiet.
Alicja Tchórz (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

W ostatnim dniu mistrzostw rekord Polski poprawiła klubowa sztafeta Juvenii na 4x100 m stylem zmiennym kobiet. Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło i Kornelia Fiedkiewicz uzyskały czas 4.00,53. To wynik o 2,99 s lepszy niż poprzedni rekord.

Ta sama czwórka ustanowiła też rekord na dystansie 4x100 m stylem dowolnym, uzyskując 3.40,77 s. Poprzedni sprzed roku był o 1,17 s gorszy i należał do Śląska Wrocław.

W MP najlepiej wypadła Juvenia, która zdobyła 11 złotych i dwa srebrne medale, wszystkie w rywalizacji kobiet. Kolejne miejsca w tym rankingu zajęły AZS AWF Katowice (7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy) i Warty Poznań (4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy).

Najwięcej złotych medali w konkurencjach indywidualnych – cztery – wywalczyła Alicja Tchórz. Triumfowała w finałach na 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m i 200 m stylem zmiennym.

Wśród mężczyzn najczęściej na najwyższym stopniu podium stawał indywidualnie – trzykrotnie – Michał Poprawa (AZS AWF Katowice). Wywalczył mistrzowskie tytuły na 100 m i 200 m st. motylkowym oraz na 200 m st. zmiennym.

podobne informacje

MP w pływaniu: rekordy kraju Świtkowskiego, Roguskiego i Sztandery

MP w pływaniu: kolejne rekordy kraju w Olsztynie

MP: nowy rekord Polski Aleksandry Urbańczyk