Pedro Rios89'
20.12.2016, 21:00
Copa del Rey, 2016/2017, 4. runda

Copa del Rey: Malaga wyeliminowana przez Cordobę

Malaga nieoczekiwanie przegrała 3:4 (2:2) na własnym stadionie z Cordobą w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Tym samym zespół z Primera Division odpadła kosztem drugoligowca z rozgrywek. W pierwszym spotkaniu było 3:1 dla Cordoby. Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził polski bramkarz Paweł Kieszek. W innych wtorkowych spotkaniach podobnych niespodzianek nie było.
Pablo Fornals (L) i Chory Castro (P) (fot. Getty Images)

Malaga, zmuszona zdobyć co najmniej dwie bramki, musiała szybko zabrać się za odrabianie strat. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, która na trafienie przełożyła się w 18. minucie. Sandro – najlepszy strzelec Malagi w tym sezonie – ominął bramkarza i trafił do pustej bramki. Cordobie wystarczyła jednak jedna kontra i pierwsza próba, aby doprowadzić do wyrównania. Dokonał tego Piovaccari.

Gospodarze jeszcze przed przerwą znowu prowadzili za sprawą Ramireza, ale znowu odpowiedział Piovaccari i stało się jasne, że dogrywki w tym meczu nie będzie. Gospodarze potrzebowali w tym momencie jeszcze minimum trzech bramek, aby marzyć o awansie.

Po przerwie Malaga dalej nie dawała spokoju Razakowi, ale próby Sandro i Ontiverosa nie sprawiły mu problemów. W 63. minucie Chory Castro powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz spudłował z kilku metrów. Sytuacja rozwinęła się jednak identycznie jak w pierwszej połowie. Cordoba przeprowadziła kontrę, po której Rios został sfaulowany w polu karnym przez Llorente. Arbiter podyktował "jedenastkę", a wykorzystał ją sam poszkodowany, pozbawiając rywala ostatniej nadziei na korzystny wynik.

W końcówce bramkę zdobył jeszcze Santos, doprowadzając do remisu, ale i na to trafienie odpowiedział Rios, ustalając rezultat meczu.

Villarreal nieoczekiwanie miał problemy, aby pokonać Toledo na własnym stadionie. Żółta Łódź Podwodna jedynie zremisowała 1:1 z trzecioligowcem, ale awansowała dzięki zaliczce z pierwszego spotkania (3:0).

Identycznym rezultatem zakończył się mecz Realu Sociedad z Valladolid. Baskowie grają jednak dalej, dzięki wygranej na wyjeździe 3:1. Awans do 1/8 finału wywalczyły także drużyny Atletico oraz Las Palmas. Madrytczycy rozgromili Guijuelo 4:1 (w dwumeczu 10:1), a piłkarze z Wysp Kanaryjskich pokonali Huescę 2:0 (w dwumeczu 4:2).