tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezes Chapecoense podzielił się trofeum z Atletico Nacional

Prezes brazylijskiego klubu Chapecoense, który stracił większość piłkarzy i sztabu w katastrofie lotniczej 28 listopada, odebrał w środę trofeum za triumf w Copa Sudamericana. Podzielił się z nim z Atletico Nacional, z którym jego zespół miał zagrać w finale.
(fot. Getty Images)

To właśnie w drodze do Medellin, gdzie miało odbyć się pierwsze spotkanie dwumeczu finałowego południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Europejskiej, w samolocie zabrakło paliwa i maszyna uderzyła o górzysty teren nieopodal lotniska w Medellin. Spośród 22 piłkarzy Chapecoense przeżyło trzech, poza nimi uratowano jeszcze trzy inne osoby. Zginęło 71 pozostałych.

Atletico Nacional zwróciło się do konfederacji CONMEBOL o przyznanie trofeum brazylijskiemu rywalowi. Odbierając je w środę, prezes Chapecoense David De Nes Filho zaprosił na scenę przedstawiciela klubu z Kolumbii Daniela Jimeneza.

Chciałbym podziękować wszystkim, ale w sposób szczególny pozwolę sobie zwrócić się w imieniu całego zespołu do Atletico Nacional. Chcę podzielić się trofeum z tym klubem i serdecznie podziękować za ten gest – mówił łamiącym się głosem prezes Chapecoense.

De Nes Filho wręczył Jimenezowi szalik w barwach Chapecoense i obaj mężczyźni objęli się. Towarzyszyły temu oklaski wszystkich zgromadzonych w hali w paragwajskim mieście Luque, gdzie odbyło się losowanie turnieju Copa Libertadores (odpowiednik Ligi Mistrzów).

Chapecoense zagra w tym turnieju dzięki przyznanemu zwycięstwu w Copa Sudamericana, natomiast Atletico Nacional będzie bronić trofeum.

podobne informacje

Tysiące osób uczciło pamięć piłkarzy Chapecoense

Piłkarze Torino uczczą rocznicę tragedii klubu Chapecoense

"Nagle zaczęliśmy spadać". Wstrząsające wspomnienia piłkarzy Chapecoense

Puchar Gampera: Barcelona – Chapecoense 5:0