Puchar Polski: GKS Tychy i Cracovia w finale

GKS Tychy i Cracovia Comarch wygrały półfinałowe mecze Pucharu Polski i zagrają w piątkowym finale. Tyszanie odnieśli zwycięstwo nad Tempish Polonią Bytom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1), a zespół z Krakowa pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (2:1, 0:0, 2:1).
Maciej Urbanowicz (L) i Kasper Bryniczka (P) (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Marcin Kolusz (L) i Edgars Dikis (P) (fot. PAP/Grzegorz Momot) Hokeiści GKS-u prowadzili już po pierwszej tercji, w której bramki zdobyli Kamil Górny i Filip Komorski. Po kolejnych dwudziestu minutach rywalizacja była właściwie rozstrzygnięta – trafienia Bartosza Ciury i Marcina Kolusza sprawiły, że tyszanie wygrywali czterema bramkami.

W ostatniej tercji jedyny punkt dla Polonii uzyskał Łukasz Krzemień, ale ostatnie słowo należało do GKS-u. Wynik na 5:1 ustalił Jan Semorad.

Drugi półfinał był znacznie bardziej wyrównany. Cracovia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale ze każdym razem zawodnicy z Nowego Targu doprowadzali do wyrównania. W kluczowym momencie trzecie trafienie dla krakowian zaliczył Dawid Maciejewski, a awans Cracovii przypieczętował Richard Jencik.

Transmisja finału w piątek od godz. 18:15 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

Wyniki półfinałów Pucharu Polski:

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1).
Bramki: 1:0 Kamil Górny (11), 2:0 Filip Komorski (19), 3:0 Bartosz Ciura (27), 4:0 Marcin Kolusz (35), 4:1 Łukasz Krzemień (42), 5:1 Jan Semorad (54).
Kary: GKS – 10, Polonia – 8 minut.
Widzów: ok. 400.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia Kraków 2:4 (1:2, 0:0, 1:2).
Bramki: 0:1 Damian Kapica (3), 1:1 Artem Iossafov (7), 1:2 Patrik Svitana (14), 2:2 Jarosław Różański (43), 2:3 Dawid Maciejewski (44), 4:2 Richard Jencik (54).
Kary: Podhale – 8; Cracovia – 12 minut.
Widzów: ok. 2 000 .

Puchar Polski: Comarch Cracovia – Podhale Nowy Targ (bramki)
Puchar Polski: GKS Tychy – Polonia Bytom (bramki)