Patent na Cracovię. GKS z Pucharem Polski

Piąty mecz w tym sezonie i piąta wygrana. GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) i sięgnął po raz siódmy w historii po Puchar Polski.
Matus Chovan i Bartłomiej Jeziorski (z praej, fot. PAP/Grzegorz Momot)

GKS we wcześniejszych czterech ligowych potyczkach wygrywał z Cracovią odpowiednio 4:1, 2:1, 5:2, 5:2. Przed piątkowym finałem hokeiści mistrzów Polski zapowiadali, że wreszcie zrewanżują się odwiecznemu rywalowi, ale skończyło się tylko na słowach.

Od początku spotkania przewagę mieli tyszanie i tylko dzięki kapitalnej postawie Rafała Radziszewskiego przez ponad pół godziny gry utrzymywał się bezbramkowy remis. W 32. minucie bramkarz Cracovii jednak skapitulował – ładną akcję przeprowadził Jan Semorad, zagrał do Patryka Koguta, a ten równie efektownym strzałem zapewnił GKS prowadzenie.

130 sekund później było już 2:0 – sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Kapica, tyszanie wyszli z kontrą i tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Komorski. Kropkę nad "i" GKS postawił w 45. minucie. Filip Drzewiecki został odesłany na ławkę kar i tyszanie w najlepszy możliwy sposób wykorzystali grę w przewadze – po podaniu Mateusza Bepierszcza wynik meczu ustalił Semorad.

Comarch Cracovia Kraków – GKS Tychy 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)