tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsal Ekstraklasa: rusza runda rewanżowa

Piątkowym meczem AZS Uniwersytet Śląski Katowice – Red Devils Chojnice rozpocznie się runda rewanżowa futsalowej ekstraklasy. Liderem jest Rekord Bielsko-Biała, który wygrał jesienią 10 meczów, zremisował jeden.
(fot. Getty Images)

Broniąca tytułu mistrza Polski Gatta Active Zduńska Wola zajmuje drugie miejsce ze stratą siedmiu punktów. Trzeci w tabeli Piast Gliwice ma 10 punktów mniej od lidera.

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego jest zaplanowana na połowę kwietnia. Potem 12 zespołów utworzy grupy mistrzowską i spadkową z podziałem punktów na pół. Zawodnicy rozegrają pięć dodatkowych kolejek. Spadną bezpośrednio ostatnie dwie drużyny, trzecia od końca będzie się broniła w barażach z pierwszoligowcem.

(fot. Getty Images) W ostatnim sezonie po 22 kolejkach fazy zasadniczej lider zagrał z drugą drużyną w tabeli o złoto, a trzecia z czwartą – o brąz. Mistrzostwo Polski po raz pierwszy w historii zdobyła Gatta Active Zduńska Wola, która wygrała finałową rywalizację z Pogonią'04 Szczecin 3-0. Trzecie miejsce zajął Rekord Bielsko-Biała.

Z elitą pożegnała się Gwiazda Ruda Śląska. Utrzymał się za to drugi spadkowicz AZS UŚ Katowice, dzięki fuzji dwóch gliwickich drużyn Nbitu i GAF Omegi, które grają teraz pod nowym szyldem Piasta Gliwice. Beniaminkami zostali mistrzowie obu grup 1. ligi – MKF Solne Miasto Wieliczka i AZS Uniwersytet Gdański. Utrzymał się w ekstraklasie Clearex Chorzów po barażach z 1. ligowym MOKS Słoneczny Stok Białystok.
podobne informacje

ME w futsalu: Portugalia z Hiszpanią o tytuł

ME w futsalu: mecz z Włochami zakończy przygotowania Polaków

Miesiąc przed historycznym turniejem. Polacy po 17 latach wracają na ME

Polska – Węgry 6:4. Futsaliści awansowali na ME