tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

TCS: ostatnie kwalifikacje. Emocje w Bischofshofen

65. Turniej Czterech Skoczni wkracza w decydującą fazę. W czwartek skoczkowie będą rywalizować w Bischofshofen w ostatnich kwalifikacjach przed piątkowym konkursem. Relacja na żywo od 16:30 w SPORT.TVP.PL.
Piotr Żyła (fot. PAP)

W środę w Innsbrucku trudne warunki atmosferyczne pozwoliły na rozegranie tylko jednej serii. Wygrał Norweg Daniel Andre Tande, który dzięki temu minimalnie wyprzedził w klasyfikacji generalnej Kamila Stocha. Polak miał utrudnione zadanie – w serii próbnej upadł przy lądowaniu i narzekał na ból uda i barku.

Horngacher: upadek nie będzie dla Stocha problemem Ostatecznie Tande uzyskał 128,5 metra i wyprzedził Norwega Roberta Johanssona. Trzeci był Rosjanin Jewgienij Klimowa, a czwarty Stoch, który osiągnął 120,5 m. Polak wygrał jednak rywalizację w parze ze Stefanem Kraftem, którego w klasyfikacji generalnej TCS po dwóch konkursach wyprzedzał o zaledwie 0,8 pkt...

Teraz strata Austriaka wynosi już 14,9 pkt. W pierwszej dziesiątce po trzech konkursach są jeszcze dwaj Polacy. Piotr Żyła jest czwarty i do podium traci 7 punktów, z kolei Maciej Kot jest siódmy. Stoch do liderującego Tandego traci 1,7 pkt.

Na szczęście nie miałem problemów z oddaniem skoku. Nie mogłem podnieść ręki przy telemarku, tylko go zaznaczyłem, ale było dobrze – ocenił próbę Stoch, który w mediach społecznościowych zaznaczył, że w Bischofshofen będzie walczył o pełną pulę.

Trener kadry Stefan Horngacher przed ostatnim konkursem dokonał jednej zmiany. Poza wspomnianą trójką szansę dostaną Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Klemens Murańka uda się na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt.

Stoch: skoro mogłem skoczyć, to nie jest to nic groźnego
Stoch powinien sobie spokojnie poradzić
Daniel Andre Tande: liczę, że Kamil wróci do zdrowia
Od lat nikt tego nie dokonał. Uda się Stochowi?
Zobacz także TCS: w Bischofshofen bez Murańki TCS: austriackie media zachwycone Stochem TCS: Stoch po badaniach. Nie ma żadnych złamań Przykłady dla Stocha: Ahonen, Bredesen, "Goldi" Puchar Narodów: Polacy na pierwszym miejscu

podobne informacje

Horngacher wybrał skład na nowy sezon

"Oko w oko" ze Stochem. "Żona musiała mną konkretnie wstrząsnąć"

Stoch na znaczku pocztowym. Projektowała... żona

Stoch o kadrze Nawałki: ma ogromny potencjał