5.01.2017, 10:10
Brisbane International 2017
1/4 finału

Brisbane: Kerber już poza turniejem. Ciekawe półfinały

Angelique Kerber przegrała z Eliną Switoliną 4:6, 6:3, 3:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Brisbane. Dla liderki światowego rankingu to druga porażka z rzędu z Ukrainką. Transmisje z decydujących meczów w TVP Sport i na stronie SPORT.TVP.PL.
Angelique Kerber (fot. Getty Images)

Dwukrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych miała problemy już w pierwszym meczu przeciwko Australijce Ashleigh Barty. Kerber pokonała ją w trzech setach.

Decydującym momentem czwartkowego pojedynku był siódmy gem trzeciego seta. Niemka obroniła w nim trzy break pointy, miała też trzy szanse, żeby doprowadzić do remisu po 4. Przy czwartej szansie na przełamanie Kerber popełniła kluczowy błąd.

Elina Switolina (fot. Getty) Podbudowana Switolina zakończyła wygrała trzecią partię 6:3. Ukrainka pokonała też liderkę światowego rankingu w październiku 2016 roku w Pekinie. Wtedy mecz zakończył się w dwóch setach.

W półfinałach dojdzie do dwóch ciekawych spotkań. Alize Cornet, która wygrała z Dominiką Cibulkovą zmierzy się z Garbinę Muguruzą, a Switolina zagra z Karoliną Pliskovą.

– Znamy się doskonale z Cornet. Ona ma ogromną wolę walki, dlatego spodziewam się kolejnego dobrego meczu z jej strony – powiedziała Muguruza.