tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Włodzimierz Szaranowicz
Dyrektor TVP Sport, który na rywalizację na arenach patrzy wielowymiarowo. Komentował wspaniałe sukcesy Adama Małysza, Kamila Stocha, czy Roberta Korzeniowskiego. W latach dziewięćdziesiątych przybliżał Polakom tajniki NBA.

"Alfabet Szarana". H jak Sven Hannawald, czyli "brawura i szaleństwo"

6.01.2019 16:13
"Alfabet Szarana" to cykl, w którym legendarny komentator Telewizji Polskiej przypomina najważniejsze osobowości w historii skoków narciarskich. Litera "H" to nie kto inny, jak Sven Hannawald.

"Alfabet Szarana". A jak Ammann, czyli Harry Potter skoków narciarskich

17.12.2018 09:21
"Alfabet Szarana" to cykl, w którym legendarny komentator Telewizji Polskiej przypomina najważniejsze osobowości w historii skoków narciarskich. W drugim odcinku Włodzimierz Szaranowicz przybliżył postać Simona Ammanna. – W skokach narciarskich wygrał prawie wszystko. Nie ma w dorobku tylko Turnieju Czterech Skoczni. Największego psikusa sprawił w Vancouver – stwierdził.

"Alfabet Szarana". A jak Ahonen, czyli "Maska" i "Buster Keaton" skoków

1.12.2018 18:58
"Alfabet Szarana" to cykl, w którym legendarny komentator Telewizji Polskiej przypomina najważniejsze osobowości w historii skoków narciarskich. Zaczynamy od litery "A" i Janne Ahonena. – Nie wygrał Wielkiego Szlema w 2005 roku. Ale wtedy po raz pierwszy widziałem go uśmiechniętego. O dziwo, nie na skoczni, a na stacji benzynowej, gdzie kupował alkohol – wspomina Włodzimierz Szaranowicz.

Mistyka, dramaturgia... i Kamil, który bierze dzieło w swoje ręce

17.11.2018 21:20
– To jest mistyka skoków. Coś, co przyciąga wszystkich do tego sportu. Sama dramaturgia tego konkursu – Kubacki traci dużą przewagę, po czym skaczący niepewnie w piątek Kamil Stoch przypomina sobie, jakiej klasy jest skoczkiem – skomentował sobotnie skoki biało-czerwonych w konkursie drużynowym Włodzimierz Szaranowicz.

Najlepsi? Irena, Kusy i Konopacka

11.11.2018 12:39
– Dla mnie postacią numer jeden była wielka dama polskiego sportu była Irena Szewińska. Była postacią jedyną w swoim rodzaju w polskim sporcie. Ale jej postać wykraczała ponad sport – uważa Włodzimierz Szaranowicz. Wśród wyróżnionych przez legendarnego komentatora znaleźli się też Janusz Kusociński i Halina Konopacka.

Była wielką damą

5.07.2018 11:24
W studiu TVP Sport wybitną lekkoatletkę wspominali wieloletni dziennikarze Telewizji Polskiej – Włodzimierz Szaranowicz i Przemysław Babiarz. Irena Szewińska zmarła 29 czerwca, miała 72 lata. Była rekordzistką Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach. Zdobyła siedem medali olimpijskich.

Chciałbym, żeby dwa złota skoczków stały się faktem

11.01.2018 14:31
Dla Włodzimierza Szaranowicza, komentatora TVP Sport, igrzyska olimpijskie w Pjongczangu będą już 24. taką imprezą w karierze. Tym razem ma nadzieję, że uda mu się skomentować dwa złote medale, zdobyte przez naszych skoczków.

Stoch ma szansę, by odnieść cztery zwycięstwa

1.01.2018 18:54
– Kamil Stoch jest uosobieniem zwycięzcy. To co ma w zasięgu ręki, to pięknie zagarnia – zauważył Włodzimierz Szaranowicz, który wraz z Przemysławem Babiarzem podsumował noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Czułem, że Kamil Stoch jest gotowy

30.12.2017 21:38
Włodzimierz Szaranowicz i Przemysław Babiarz podsumowali zmagania w pierwszym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni. – Sytuacja wyjściowa jest bardzo dobra. Atakujemy – podkreślają po zwycięstwie Kamila Stocha w Oberstdorfie.

Anitę Włodarczyk cenię zwłaszcza za osobowość

27.12.2017 10:12
W 2015 roku zwyciężył Novak Djoković , a dwanaście miesięcy później najwięcej głosów dostała Anita Włodarczyk. Kto okazał się najlepszy tym razem? Zapytaliśmy o to komentatora TVP Sport – Włodzimierza Szaranowicza.

Stoch za chwilę będzie skakał daleko i pięknie

15.12.2017 18:42
Komentator TVP Sport – Włodzimierz Szaranowicz – o dyspozycji Polaków przed konkursami Pucharu Świata w Engelbergu. Transmisja w TVP 1 od godz. 15:40. Awans do sobotniego konkursu indywidualnego wywalczył komplet sześciu Polaków. Formą błysnął Dawid Kubacki, który wygrał dwie sesje treningowe, a w kwalifikacjach zajął czwarte miejsce.

Małysz czy Stoch? To różne epoki

6.01.2017 20:42
– Przewaga mentalna nad Tande była kolosalna. Zawsze, gdy pojawiała się szansa, Stoch ją wykorzystywał – zauważył Włodzimierz Szaranowicz, po zwycięstwie Polaka w 65. Turnieju Czterech Skoczni.