tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Evra chce opuścić Juventus. Manchester czeka?

Patrice Evra może w styczniu zmienić klub. Według włoskich mediów 35-latek jest już po słowie z Valencią, ale wciąż zwleka z przejściem do Hiszpanii. Powód? Obrońca wciąż liczy na to, że na ostatniej prostej do akcji włączy się jego były klub, Manchester United.
Patrice Evra (fot. Getty)

Sezon 2016/17 nie jest najlepszym w karierze Evry. Massimiliano Allegri preferuje ustawienie, w którym główną rolę po lewej stronie odgrywa Alex Sandro. Doświadczony Francuz w tym sezonie Serie A tylko trzy mecze rozpoczął w podstawowym składzie.

Patrice Evra i Wayne Rooney (fot. Getty) Nie zamierzam rozmawiać o transferach. Tak długo jak ktoś jest zawodnikiem Juventusu, to dla mnie nie ma tematu. Jest dużo plotek, które rodzą się tylko i wyłącznie w mediach – ocenił szkoleniowiec.

Kontrakt zawodnika wygasa z końcem sezonu, ale Juventus może zgodzić się na jego odejście już w styczniu. Evrą zainteresowana jest Valencia, ale sam zawodnik czeka na telefon z Old Trafford. Według "Sky Sports Italia" obrońca miałby najbliższe pół roku spędzić w roli zawodnika, a po zakończeniu sezonu objąć funkcję w sztabie szkoleniowym.

Co ciekawe, 35-latek do Juventusu trafił właśnie z Manchesteru United, w którym w latach 2006 – 2014 pięciokrotnie wygrywał Premier League, a w 2008 roku sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów.

podobne informacje

Lewandowski, Ronaldo, Pogba i inni. Gwiazdy futbolu przebrały się na Halloween

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!