Futsal Ekstraklasa: Red Dragons rozbił Clearex

Clearex Chorzów przegrał u siebie z Red Dragons Pniewy 0:4 (0:1) w spotkaniu 12. kolejki Futsal Ekstraklasy. Drużyna z Pniew odniosła szóste zwycięstwo w sezonie.
(fot. Getty Images)

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się gospodarze, którzy kilkakrotnie byli blisko gola, ale świetnie radził sobie bramkarz.

W 17. minucie zawodnicy z Pniew wyprowadzili kontratak, po którym Adrian Skrzypek zdobył bramkę. Clearex mógł odpowiedzieć bardzo szybko, jednak znakomicie zachował się Maciej Foltyn.

Przyjezdni świetnie rozpoczęli też drugą połowę. W 24. minucie bramkarz najpierw odbił piłkę po zagraniu Skrzypka, ale przy jego dobitce nie miał już szans. Po pół godzinie gry na 3:0 podwyższył Szymon Piasek, a dwie minuty później kolejne trafienie dla Red Dragons zaliczył Michał Ozorkiewicz.

W innym poniedziałkowym starciu Euromaster Chrobry Głogów doznał u siebie porażki z Gattą Active Zduńska Wola (0:1).