Euroliga: udany rewanż Uniqi. Przegrana CCC Polkowic

Koszykarki CCC Polkowice przegrały na Węgrzech z Uniqa Sopron 64:76 (20:23, 10:25, 20:10, 14:18) w meczu ósmej kolejki grupy B Euroligi. Polski zespół wciąż pozostaje bez sukcesu w tych rozgrywkach.
Kristi Toliver i Jamierra Faulkner (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Pierwsza kwarta wskazywała, że kibice będą świadkami bardzo zaciętego pojedynku. Co prawda Uniqa łatwo na początku odskoczyła na 12:3, ale kolejne fragmenty meczu należały do CCC. Po trafieniu Isabelle Harrison na półtorej minuty przed końcem tej części było 18:18.

Druga kwarta okazała się decydująca i należała zdecydowanie do Węgierek. Przez sześć minut podopieczne Marosa Kovacika nie potrafiły zdobyć punktu. Fatalną passę przerwała dopiero tuż przed końcem tej części meczu Harrison, ale wówczas było już 42:27 dla przyjezdnych.

Doskonale w zespole Uniqa w pierwszej połowie spisywała się Yvone Turner, która miała stuprocentową skuteczność i zdobyła 23 punkty (w sumie mecz zakończyła z 34). W pierwszym meczu obu ekip również była wiodącą zawodniczką swojej drużyny i zakończyła spotkanie z dorobkiem 33 punktów.

W trzeciej kwarcie CCC udało się zmniejszyć straty aż o 10 punktów, a na początku ostatniej części spotkania po trafieniu Jamierry Faulkner było już tylko 58:53, ale wtedy ponownie ciężar gry na siebie wzięła niesamowita Turner. Przy stanie 64:59 Amerykanka zdobyła pięć punktów z rzędu i definitywnie rozstrzygnęła o losach meczu.