LM: porażka i koniec nadziei Stelmetu Zielona Góra

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe z węgierskim zespołem Szolnoki Olaj 75:86 (12:24, 21:13, 22:18, 20:31) w meczu 12. kolejki grupy E Ligi Mistrzów FIBA i stracili szanse udziału w play off. To ich czwarta z rzędu porażka i ósma w grupie.
Adam Hrycaniuk (L) i Armani Moore (P) oraz Tomasz Śnieg (fot. PAP/Lech Muszyński)

Koszykarze z Zielonej Góry słabo rozpoczęli spotkanie i po 10 minutach przegrywali 12:24, a na początku drugiej kwarty nawet 14:27. W trzeciej części za sprawą lepszej defensywy i udanych akcji w ataku Łukasz Koszarek - Vladimir Dragicevic mistrzowie Polski nie tylko zmniejszyli straty, ale doprowadzili do remisu 55:55.

Gdy po rzutach za trzy punkty Koszarka i Armaniego Moore'a na początku czwartej kwarty Stelmet BC uzyskał pierwsze prowadzenie w meczu 60:57 wydawało się, że podopieczni trenera Artura Gronka złapali właściwy rytm i są na drodze do ważnego zwycięstwa.

Gospodarze pod wodzą Serba Zorana Kmezica debiutującego w tej roli nie rezygnowali i dzięki celnym rzutom zza linii 6,75 m Nikoli Pavlicevica oraz Krisztiana Wittmana odzyskali przewagę, a w ostatnich pięciu minutach błyskawicznie ją powiększyli. Stelmet BC przegrał ostatnie pięć minut 13:20, a całą kwartę aż 20:31.

W 13. przedostatniej kolejce Stelmet zmierzy się na własnym parkiecie z Proximusem Charleroi.