1
0
0

Juventus – Atalanta 3:2. Emocje do końca w Turynie

Juventus pokonał 3:2 (2:0) Atalantę Bergamo w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Bramki dla gospodarzy zdobywali Paulo Dybala, Mario Mandzukić i Miralem Pjanić. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniami Abdoulaya Konko i Emmanuela Latte Latha. W walce o półfinał obrońcy tytułu spotkają z lepszym z pary AC Milan – AC Torino.
Paulo Dybala (fot. Getty)

W środowym starciu Massimiliano Allegri dał odpocząć kilku gwiazdom – na boisku zabrakło między innymi Gianluigi Buffon i Gonzalo Higuain. O sile ataku mieli stanowić Dybala i Mandzukić i szybko okazało się, że są tego dnia w formie.

(fot. TVP) W 22. minucie Argentyńczyk wykorzystał przytomne zgranie partnera z linii ataku i mocnym kopnięciem lewą nogą bez przyjęcia pokonał Etrita Berishę. W 34. minucie sytuacja się odwróciła – tym razem to Dybala asystował, a Mandzukić nie zmarnował sytuacji sam na sam.

I choć długo wydawało się, że gospodarzom nic złego w tym meczu nie może się już stać, to w końcówce nie brakowało emocji. Kontaktowego gola strzelił w 72. minucie Konko, jednak już po chwili celnym strzałem z rzutu karnego odpowiedział Pjanić.

W 81. minucie goście znów wrócili do gry – dośrodkowanie Andrei Contiego wykorzystał strzałem z bliska rezerwowy Latte Lath. Na więcej nie było ich jednak stać. W barwach gospodarzy zadebiutował sprowadzony przed kilkoma dniami Wenezuelczyk Tomas Rincon – zagrał 90 minut i był jednym z najlepszych w szeregach Bianconerich.