35 Thiago Ponciano
28 Gabriel Jung
6 Guilherme Torriani 1

Francja demoluje Brazylię na inaugurację mundialu

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych we Francji rozpoczęte! W inauguracyjnym meczu gospodarze rozbili Brazylię 31:16 (17:7). W czwartek pozostałe mecze grupy B. Między innymi Polska – Norwegia. Początek spotkania od 20:15 w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!
Francja – Brazylia: seria kapitalnych interwencji Thierry'ego Omeyera
Nikola Karabatić (fot. PAP/EPA)

TRANSMISJA MECZU POLSKA – NORWEGIA W CZWARTEK OD 20:15 W TVP2, TVP SPORT I SPORT.TVP.PL

Na paryskie otwarcie mistrzostw już długo przed meczem sprzedano wszystkie bilety. Wszyscy, którzy liczyli na wielkie widowisko mogli czuć jednak zawód. Francuzi od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali losy meczu, a klasą sam dla siebie w pierwszej połowie był bramkarz – 40-letni Thierry Omeyer. W trakcie pierwszej połowy bronił z blisko 70-procentową skutecznością.

Francja – Brazylia: de Toledo poszedł na przebój. Szalona akcja, szalony gol Gospodarze bardzo szybko zdominowali rywala. Świetna defensywa, jeszcze lepsze interwencje Omeyera i kontrataki kończone bramkami. Tak wyglądało pierwsze dwadzieścia minut meczu. W kolejnych gra się uspokoiła, a Francuzi schodząc na przerwę mogli już cieszyć się z wygranej.

W drugiej połowie kapitalnego w tym meczu Omeyera zmienił Vincent Gerard, który spisywał się równie dobrze. Jednym z niewielu reprezentantów Brazylii, który potrafił pokonać golkipera rywali był Jose Guilherme de Toledo, grający na co dzień w Orlenie Wiśle Płock. W całym meczu rozgrywający Canarinhos rzucił pięć bramek.

Francuzi i Brazylijczycy to rywale reprezentacji Polski w grupie B. Gospodarze to faworyci mistrzostw, a Brazylijczycy to najprawdopodobniej bezpośredni rywale biało-czerwonych do wyjścia z grupy. Z Canarinhos Polacy zagrają już w sobotę 14 stycznia, wcześniej jednak rywalizacja z Norwegią. Początek czwartkowego meczu o godz. 20:45. Pół godziny wcześniej wystartuje studio w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!

Czy Francuzi wygrają mistrzostwa świata?