17 Mikel Rico
  Luis Enrique
  Ernesto Valverde

Barcelona – Athletic 3:1. Jubileuszowy gol Suareza, przełamanie Neymara

Luis Suarez, Neymar i Lionel Messi dali zwycięstwo Barcelonie (3:1) w rewanżowym meczu z Athletikiem Bilbao w 1/8 finału Pucharu Króla. Po środowych spotkaniach w ćwierćfinale zagrają także Deportivo Alaves, Alcoron i Real Sociedad San Sebastian.
Luis Suarez (fot. PAP/EPA)

Barcelona w pierwszym meczu przegrała na wyjeździe 1:2. Nic dziwnego, że piłkarze Luisa Enrique od początku rzucili się na rywala, czego efektem były sytuacje z 7. i 26. minuty.

Pierwszą okazję zmarnował Sergi Roberto, który spudłował do pustej bramki, gdy Gorka Iraizoz interweniował daleko przed polem karnym. Później bramkarz Athletiku nie miał nic do powiedzenia przy strzale Luisa Suareza, który... był jednak na pozycji spalonej.

Neymar (fot. PAP/EPA) Urugwajczyk dopiął swego na 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Po strzale z powietrza nie dał szans Iraizozowi. Dla Suareza było to 100. gol w barwach Barcelony w 120. występie.

Tuż po zmianie stron w roli głównej wystąpił Neymar. Brazylijczyk przełamał się po 1022 minutach (czekał na gola od października). Wykorzystał rzut karny i Barcelona mogła się w zasadzie cieszyć z awansu.

Gola kontaktowego strzelił jeszcze Enric Saborit, ale to Lionel Messi ustalił wynik meczu na 3:1.

W pozostałych meczach do 1/4 finału awansowały Deportivo Alaves, Alcoron i Real Sociedad San Sebastian.

Barca TV: 10 najładniejszych goli Ronaldinho