tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kwalifikacje w Wiśle w TVP 1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Rozpoczynamy polski tydzień z Pucharem Świata. Zaczynamy od Wisły, gdzie w piątek odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Na liście startowej znalazło się dwunastu naszych reprezentantów. Transmisja od godziny 17.40 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL, a od 18.00 także w TVP 1.
Kamil Stoch (fot. Getty Images)

Po raz piąty w historii najlepsi skoczkowie świata zmierzą się na skoczni imienia Adama Małysza. Lider polskiej ekipy – Kamil Stoch – będzie walczył o awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni w PŚ jest aktualnie trzeci, ale do prowadzącego Słoweńca Domena Prevca traci tylko 13 punktów, natomiast do drugiego Norwega Daniela-Andre Tandego - 4.

Mam urwanie głowy! Każdy chce ode mnie bilety O poprawienie lokaty będą walczyć także piąty Maciej Kot oraz dziesiąty Piotr Żyła, który kilka dni temu w ostatnim konkursie TCS w austriackim Bischofshofen zaprezentował wyśmienitą formę i "rzutem na taśmę" awansował w klasyfikacji końcowej tego prestiżowego turnieju na drugą pozycję.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w Wiśle, obok tej trójki, w piątkowych kwalifikacjach wystąpią: Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro oraz Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Wisła przetestowana. "Nic złego nie może się stać" Na liście startowej znajdzie się ponad 60 zawodników. Wśród nich będzie rekordzista Pucharu Świata w liczbie zwycięstw – Austriak Gregor Schlierenzauer (53), który wraca do rywalizacji po prawie rocznej przerwie. Po raz ostatni wystąpił w Innsbrucku... 3 stycznia 2016 roku w 64. TCS. Później zdecydował się na przerwanie kariery sportowej m.in. z braku motywacji. W dwa miesiące później, będąc na urlopie w Kanadzie, zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przeszedł operację i przez ponad pół roku przechodził rehabilitację.

W Wiśle zabraknie natomiast zdobywcy Pucharu Świata w poprzednim sezonie – Słoweńca Petera Prevca i czterokrotnego mistrza olimpijskiego – Szwajcara Simona Ammanna. Ten pierwszy zajmuje dopiero 14. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ i trenerzy zalecili mu kilkudniowy wypoczynek. Ammann także jest daleki od formy (34. lokata w PŚ); jego szkoleniowcy uznali, że potrzebuje kilka dni spokojnego treningu.

Program zawodów w Wiśle:

piątek, 13 stycznia
16.00 – trening (dwie serie)
17.40 – kwalifikacje, transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i TVP 1 (18.00)

sobota, 14 stycznia

15.00 – seria próbna
15.00 – pierwsza seria konkursowa, transmisja w TVP 1 i SPORT.TVP.PL

niedziela, 15 stycznia
14.20 – kwalifikacje, transmisja w TVP Sport i SPORT.TVP.PL
15.40 – pierwsza seria konkursowa, transmisja w TVP 1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Małysz i oscypki. Andreas Kofler odpowiada na Wasze pytania
Stefan Hula: kibice? To nasza przewaga nad rywalami
Andrzej Wąsowicz: Żyła ma wygrać, Stoch ma być drugi, Kot – trzeci
Piotr Żyła: po TCS moje życie się nie zmieniło

podobne informacje

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich (po konkursie w Willingen)

Szczególna ochrona w Seefeld. Kamery, policja i firma ochroniarska

Rozmiary wygranej Stocha, czyli dobra wróżba przed Seefeld

Skoki. Horngacher podał skład na zawody w Willingen