BLK: zwycięstwo Wisły Can-Pack, Ślęza dotrzymuje kroku

Lider tabeli Basket Ligi Kobiet – Wisła Can-Pack Kraków – bez problemów pokonał drużynę Basket 90 Gdynia 88:67 (24:20, 18:16, 17:9, 29:22). Więcej kłopotów miały koszykarki drugiej w tabeli Ślęzy Wrocław, ale ostatecznie odniosły zwycięstwo w meczu z Ostrovią 80:71 (16:21, 20:11, 23:17, 21:22).
Dominika Owczarzak (L) i Zuzanna Sklepowicz (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Gdynianki jedynie w pierwszych dwóch kwartach utrzymywały tempo faworyzowanego rywala. Wisła jednak w trzeciej części odskoczyła na 14 punktów, a w końcówce jeszcze powiększyła swoją wygraną.

Z kolei Ślęza na własnym parkiecie stoczyła wyrównany bój z zespołem AZS Lublin. Przyjezdne bardzo dobrze rozpoczęły mecz, wygrywając pierwszą kwartę. Wrocławianki zdołały jednak objąć prowadzenie przed upływem połowy spotkania. Do końca jednak drżały o wynik, bo rywalki nie dały się zdominować, mimo że ostatecznie przegrały dziewięcioma „oczkami”.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Basket Ligi Kobiet Energa Toruń rozgromiła ostatnią w tabeli drużynę PGE MKK Siedlce, a Widzew Łódź po wyrównanym spotkaniu i dogrywce uległ koszykarkom Zagłębia Sosnowiec.

Wyniki sobotnich meczów Basket Ligi Kobiet:

Basket 90 Gdynia - Wisła Can-Pack Kraków 67:88 (20:24, 16:18, 9:17, 22:29)

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 50:63 (14:18, 6:16, 21:8, 9:21)
1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:71 (16:21, 20:11, 23:17, 21:22)
Energa Toruń 74:50 PGE MKK Siedlce 76:50 (17:14, 21:16, 21:11, 17:9)
Cosinus Widzew Łódź 80:83 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec (25:20, 14:23, 15:10, 16:17, dog. 10:13)