tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Conte zaprzecza spekulacjom. "Costa jest kontuzjowany"

Chelsea Londyn pewnie wygrała z Leicester City 3:0 (1:0) w hicie Premier League. Trener The Blues, Antonio Conte, nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy, odniósł się także do całej afery związanej z absencją Diego Costy. – We wtorek poczuł ból w plecach i od wtedy nie trenował – przekonuje Włoch.
Antonio Conte (fot. PAP/EPA)

Przed meczem Leicester City – Chelsea Londyn więcej niż o konfrontacji, mówiło się o konflikcie Diego Costy z Antonio Conte. Hiszpan miał bowiem odmówić treningów, gdyż chciał wymusić na klubie transfer do Chin, gdzie ponoć zaoferowano mu 30 mln funtów za sezon.

Victor Moses, Marcos Alonso, Gary Cahill (fot. PAP/EPA) W rezultacie napastnika zabrakło w meczowej osiemnastce na mecz z Lisami. To jednak nie przeszkodziło The Blues w odniesieniu pewnego zwycięstwa 3:0. Bohaterem ekipy ze Stamford Bridge został Marcos Alonso, który zdobył dwie bramki. – Moi piłkarze pokazali wspaniałego ducha walki i to jest bardzo ważne. Kiedy jesteś w stanie wygrać mecz taki jak ten, przeciwko mistrzowi z zeszłego roku i gdy wygrasz 3:0, to znaczy, że nie muszę się niczym martwić – przekonywał Włoch.

Chelsea wystąpiła w tym meczu bez nominalnego środkowego napastnika. –Pokazaliśmy, że to nie problem i w dwóch meczach wygraliśmy po 3:0. Ważne, żeby mieć różne rozwiązania w zanadrzu – zaznaczył Conte i skupił się na absencji Costy. – Prawda jest taka, że we wtorek podczas sesji treningowej Diego musiał przerwać zajęcia, bo poczuł ból w plecach. Od tego momentu nie trenował w ciągu tygodnia i właśnie dlatego nie brałem go pod uwagę przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, ani meczowej osiemnastki – zapewniał.

Przeczytałem wiele spekulacji na ten temat. Mogę powiedzieć, że jeśli w ogóle są jakieś problemy, to rozwiązuje je w szatni, nie poza nią, ani na konferencji prasowej – zakończył.

podobne informacje

Różne oblicza Chelsea. Conte zaskoczy Barcę?

Chelsea żałuje remisu po "meczu bliskim perfekcji"

"Conte nad przepaścią". Co zrobi Chelsea?

Watford - Chelsea 4:1. Antonio Conte na wylocie