tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Diego Costa wybierze Chiny? "Pieniądze to nie wszystko"

Diego Costa nie znalazł się w kadrze na ligowy mecz Chelsea z Leicester. Choć londyński klub pewnie wygrał z mistrzem kraju 3:0, to w mediach najwięcej miejsca poświęcono napastnikowi, który ma naciskać na transfer do Chin. – Pieniądze to nie wszystko – uciął Antonio Conte.
Antonio Conte i Diego Costa (fot. Getty)

Wschodni kierunek w ostatnich miesiącach zyskuje na popularności. Oferty z Azji wybrali między innymi Axel Witsel, Carlos Tevez czy Oscar, który do Szanghaju trafił właśnie z Chelsea. Costa chce podążyć śladami kolegi – według nieoficjalnych informacji u nowego pracodawcy mógłby liczyć na 30 milionów euro za sezon.

Diego Costa (fot. Getty) Kiedy grasz dla takiego klubu jak nasz, to musisz okazywać radość. Gra dla Chelsea to zaszczyt, dlatego nie traktuję chińskich klubów jako konkurencji. Liga angielska jest z wielu względów najlepszą na świecie, więc Chiny jeszcze długo nie będą dla niej zagrożeniem – ocenił Conte.

Według Włocha Costy zabrakło w składzie The Blues z powodu kontuzji pleców. Doniesienia brytyjskiej prasy mówią co innego – między piłkarzem a trenerem miało dojść do kłótni, a sam zawodnik miał być rozczarowany odrzuceniem oferty Tianjin Quanjian, która miała mu gwarantować 30 milionów euro rocznie.

Chelsea wygrała z Leicester bez Costy, ale nie widzę ich wygrywających 10 meczów z rzędu bez niego. To ich kluczowy zawodnik, moim zdaniem najlepszy napastnik Premier League w ostatnich miesiącach – stwierdził Jimmy Floyd Hasselbaink.

podobne informacje

Hiszpania niemal kompletna… brakuje żądła

Simeone: to był najlepszy Costa – prawdziwe zwierzę!

Atletico Madryt rzucą rękawicę Barcelonie

Transfery: kto najwięcej przepłacił, a kto zrobił najlepszy interes?