0
3
3

Real Madryt – Celta Vigo 1:2. Maszyna się zacięła

Piłkarze Realu Madryt przegrali z Celtą Vigo 1:2 (0:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Dla Królewskich to druga porażka z rzędu po wcześniej serii 40 spotkań bez przegranej.
Gustavo Cabral (L) i Lucas Vazquez (fot. Getty)

Wygląda na to, że zespół Zinedine'a Zidane'a nie pozbierał się jeszcze po ligowej porażce 1:2 z Sevillą. W środę Real przeważał, miał kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, ale jego piłkarzom brakowało zimnej krwi.

W pierwszej połowie działo się niewiele, a w drugiej wszystkie najważniejsze wydarzenia miały miejsce między 64. i 70. minutą. Najpierw na 0:1 dla Celty trafił niezawodny Iago Aspas. Pięć minut później Marcelo odpowiedział efektownym strzałem zza pola karnego. Radość gospodarzy nie trwała jednak nawet minuty. Po chwili, po stracie Lucasa Vazqueza Celta ruszyła z kontrą, którą drugim golem zakończył Jonny.

Dla Królewskich to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa licząc również remis 3:3 z Sevillą w poprzedniej rundzie Copa del Rey. Rewanż w Vigo za tydzień, 25 stycznia. W drugim środowym meczu Alcorcon przegrało u siebie z Alaves 0:2.