0
3
3

Chelsea – Hull 2:0. The Blues nie zwalniają

Chelsea pokonała Hull City 2:0 (1:0) w 22. kolejce Premier League i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Gole dla The Blues strzelali Diego Costa i Gary Cahill.
Diego Costa (P) (fot. Getty)

To była ósma z rzędu domowa wygrana drużyny Antonio Conte. Również osiem punktów przewagi ma już ona nad wiceliderem, którym po 22 kolejkach jest Arsenal. Choć po Nowym Roku The Blues nie grają już tak efektownie, to nadal pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

W niedzielę musieli trochę poczekać na pierwsze trafienie. Już na początku spotkania gra została wstrzymana na kilka minut po tym jak Ryan Mason zderzył się głową z Cahillem. Pomocnika Hull w masce tlenowej zniesiono z boiska. Sędzia musiał przez to doliczyć do pierwszej połowy aż dziewięć minut. I w 52. minucie na 1:0 trafił Costa. Najskuteczniejszy napastnik Chelsea wykorzystał podanie od Victora Mosesa po czym wymownymi gestami odniósł się do ostatnich plotek łączących go z transferem do Chin.

Po przerwie goście mogli wyrównać, ale Neil Swarbrick nie podyktował ewidentnego karnego po faulu Marcosa Alonso na Abelu Hernandezie. To była właściwie jedyna okazja Hull. Chelsea przypieczętowała zwycięstwo golem Cahilla w 81. minucie.