tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Prezydenta: Polska zmierzy się z Argentyną

Piłkarze ręczni w poniedziałek pożegna się z mistrzostwami świata we Francji – w finale Pucharu Prezydenta zmierzy się z Argentyną. Stawką meczu będzie 17. miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. Transmisja od 19.45 TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL, a od 20.20 także w TVP1.
Michał Daszek (fot. PAP/Adam Warżawa)

MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH – SPRAWDŹ PLAN TRANSMISJI W TVP!

Rozgrywki grupowe biało-czerwoni zakończyli na piątym miejscu – przegrali z Francją, Norwegią, Rosją i Brazylii. W sobotę, w drodze po Puchar Prezydenta, wygrali 28:26 (15:11) z Tunezją.

Najlepsi z najgorszych? Polacy w finale Pucharu Prezydenta Zwycięstwo zawsze jest ważne w kontekście doświadczenia. Nie jestem zadowolony z naszych ostatnich akcji w ataku i obronie – z tego, że otrzymaliśmy dwie minuty i musieliśmy drżeć o wynik. Dla każdego jest to jednak dobra nauka, która zaprocentuje w przyszłości – ocenił przebieg spotkania selekcjoner Tałant Dujszebajew.

Najlepszym zawodnikiem meczu z Tunezją został wybrany bramkarz Adam Malcher. To kolejna w turnieju tego typu nagroda dla tego 30-letniego zawodnika, który w ostatnich dniach walczy z urazem.

Wiele obron zawdzięczam jednak chłopakom, którzy dobrze prezentowali się w obronie i pomagali mi odbijać piłki. Wygrywamy razem, całą drużyną. Ręka mnie jeszcze trochę boli, ale tabletki przeciwbólowe działają. Mam nadzieję, że uda się wytrzymać, a potem czeka mnie nieco przerwy – stwierdził zawodnik.

Piłka ręczna, MŚ mężczyzn: Polska – Tunezja (skrót) Zawodników nie trzeba specjalnie motywować, nawet jeśli ranga poniedziałkowego spotkania z brązowymi medalistami mistrzostw panamerykańskich nie jest zbyt wysoka.

Choć to walka o 17. miejsce, to gramy o konkretną stawkę. I bardzo dobrze! Musimy uczyć się gry pod presją, im więcej będzie takich meczów teraz, tym lepiej będziemy sobie z nią radzić w przyszłości – dodał najmłodszy w polskiej ekipie, 19-letni Arkadiusz Moryto, jeden z debiutantów w wielkiej imprezie.

Kto zdobędzie Puchar Prezydenta?
Kto zdobędzie Puchar Prezydenta?
  • 90.4%Polska
  • 9.6%Argentyna
Zobacz najładniejsze bramki Polaków na mistrzostwach świata we Francji
Polska – Tunezja: błyskawiczne ciosy Polaków ze skrzydeł
Adam Malcher: wezmę leki przeciwbólowe i zagram
Dujszebajew: Tunezyjczycy nie byli gotowi na walkę
Robert Lis: gdzie tkwią rezerwy? W ataku, rzucamy mało bramek

podobne informacje

Znamy gospodarzy ME 2022 i 2024. Turnieje w sześciu krajach

Z Hiszpanią bez MVP ligi. Kontuzja Adama Malchera

Kariera usłana kontuzjami. "Skończyła się po odejściu z VIVE"

Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu