Futsal Ekstraklasa: pewna wygrana Piasta Gliwice

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe 5:2 (2:2) Euromaster Chrobry Głogów w meczu czternastej kolejki Futsal Ekstraklasy. Dla gospodarzy to trzecia porażka z rzędu...
(fot. Getty)

Gliwiczanie świetnie rozpoczęli poniedziałkowy mecz. Już po dwudziestu sekundach prowadzili 1:0 po dobitce Krzysztofa Piskorza.

Nadal kontynuowali jednak swoje ataki, wywierali presję na gospodarzach i po raz kolejny przyniosło to efekt w ósmej minucie, gdy po płaskim dośrodkowaniu Przemysława Duwckiego samobójczą bramkę zdobył Grzegorz Nowak.

Chrobry się jednak nie poddał. Ruszył do ataków i w minutę strzelił dwa gole. Najpierw Michała Widucha pokonał Sebastian Szala, a chwilę później to samo zrobił Nowak.

W drugiej połowie klasę pokazali jednak już tylko goście. Najpierw sprytnie piłkę dobił Krzysztof Piskorz, a w końcówce gliwiczanie wykorzystali dwa kontrataki i rozwiali wątpliwości.